Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elmegyek fél év után...

Ha elmegyek fél év után gyesre, van esélyem rá, hogy visszavesznek majd?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkát váltani, sokat dolgoztam már ott, ahol jelenleg vagyok, de egyéb okok miatt jobb lenne nekem a másik helyen.


Azonban szeretnénk már hamarosan kisbabát és azt beszéltük, hogy évvégén már szeretnénk próbálkozni.


Azonban, ha váltok munkahelyet, akkor évvégén lesz meg a félévem az új helyen, mert ott csak nyár végétől kezdhetek.


Azért is váltanék, mert baba után jobb lenne nekem ez a hely.


Párommal maximum jövő májusig várnánk, mert telik az idő és nem szeretnénk húzni már, mert szeretnénk másodikat és korban is már nagyon ideális lenne szerintünk.


Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy fél év vagy max. 10 hónap alatt meg lehet szerezni a bizalmukat, hogy utána ne küldjenek el? Ha úgymond "sok-sok" év múlva visszamegyek.


Az a baj, hogy erre a helyre kihalásos alapon lehet bejutni és most pont lenne hely, ahol vagyok oda meg könnyebb, mert kevesen jelentkeznek és ez szerintem a későbbiekben se fog nagyon változni.


Mi a véleményetek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


Határozatlanra vennének fel egyébként.


A mostani munkahelyem biztos, csak nem szeretem a környéket, ahol van meg azért sem, mert igen messze van.



Tudom, hogy az lenne a jó, ha bebiztosítanám az új helyen a pozícióm és lennék vagy 2-3 évet, csak már a korunk miatt nem szeretném húzni az időt és ha ez a lehetőség nincs akkor eszembe se jutott volna várni már és ezért vagyok most ilyen döntés képtelen. A munkahely helyileg is közelebb van, így hosszútávon biztosan jobb lenne. A közösség meg olyan, hogy nyilván zsákbamacska.



Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!



2022. ápr. 17. 22:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A másik pedig, hogy belegondoltam, hogy lehet teherbe se esek egyből és akkor tovább dolgozom úgyis.

Ez egy olyan munkakör, hogy terhesen mellette nem nagyon lehet sokáig dolgozni sajnos, szinte egyből el kell mennem.


Párom tesójáékból tudok csak kiindulni, mert rokonságból eddig csak ők próbálkoznak és nekik eddig 1,5 éve nem sikerült és ha most nekünk is ennyi ideig nem sikerül, akkor nekem jobb lenne odaát. De azért én bízom benne, hogy hamar összejön, mint sokaknak másoknak. Én se jöttem olyan könnyen össze anyukámék elmondása alapján annó.

2022. ápr. 17. 22:45
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szerezni a bizalmukat, de sok sok év alatt rengeteg minden történik egy cég életében, semmire nincs garancia.


Én 15 évig dolgoztam életem legjobb munkahelyen, onnan akartam majd nyugdíjba menni.


De mire 3 éves lett a lányom, felszámolás alá került a cég is.

2022. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol egy helyen 6-10 hónapot, majd elmész táppénzre, majd 3 évig otthon vagy, aztán közben szülsz még egy gyereket, vele is otthon maradsz 3 évig, akkor elég kicsi az esély, hogy közel 7 év után viszavárnak, úgy, hogy pár hónapot dolgoztál ott előtte.
2022. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Ennyire előre felesleges tervezned, ki tudja mi lesz 6-7 év múlva, mire mész vissza dolgozni, lehet már ez a munkahely sem lesz. Azon majd ráérsz akkor aggódni.
2022. ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha két gyereket tervezel rövid időn belül, kb 100000%, hogy NEM fognak vissza várni fél év munka után.
2022. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, mi lesz ennyi év múlva. Én maradék a régi helyen és igyekeznék a 2. gyerekkel. Utána majd meglátod. A bizalomról még annyit, hogy a két gyerek irtó sokat lesz beteg, ovis korban biztos, szóval egy bejáratott munkahely ideálisabb ilyenkor.
2022. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a segítséget.

Óvodai munkáról van szó egyébként.. óvónő vagyok..

Úgyhogy az óvoda állni fog. Ismernek engem itt a lakosok, mert közel lakom, gyerekként idejártam. Ezért gondolom, hogy csak nem tennék meg velem, hogy nem vesznek vissza, de nem tudom.


Csak már mikor az ember annyi évet dolgozott, nevelt már nagyon szeretném a sajátomat nevelni!


És megmondom őszintén szeretnék többet is, 2-t, 3-t.


De ha meg abba belegondolok, hogy ha ott maradok a helyemen és elmegyek vagy 6 évre! Aztán onnan is elmegyek majd, mert még akkor is foglalkoztat ez, hogy közelebb jobb volna, akkor onnan is kellemetlen elmenni nem?


Érdekes módon az itteni oviba túl jelentkezés van. Jelentkeztünk 8-an, de elvileg én vagyok az első jelentkező, mert én már 1 éve beadtam az önéletrajzom, mondta a mostani főnök.

Ahol vagyok ott meg mindig sokáig kell hirdetni az állást, mert a településen sok a roma sajnos meg piszkos, nem szép hely.


De maga az ovi egyházi, így roma nincsen, meg jól felszerelt meg a közösség jó, mert sok a fiatal.

2022. ápr. 18. 08:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ők hosszútávra terveznek, amire te nem leszel alkalmas. Ha jön a helyedre más, aki beválik, akkor valószínű nem fognak 6-7 év után tárt karokkal várni, hiszen éppen mire beléptél, minden papírod, oktatásod rendben és beleszoknál a rendszerbe, már ott is hagyod őket, ők pedig kezdhetik előről valakivel a kezdeti macerát. Ezt kevésbé szokták jó néven venni a munkáltatók. De a mostani helyedre is igaz lehet, hogy kitudja visszavárnak-e. Ez mindig lutri, a mai világban (sajnos) a nőknek bele kell kalkulálni, hogy nem biztos, hogy visszamehet oda dolgozni, ahonnan elment. Nekem 16-szor elmondta a főnököm kb., hogy nagyon várnak vissza. Vezetői pozíció, volt egy tulajdonos váltás a GYED-em alatt, új szemlélet jött be, átszervezések és már nem volt rám szükség abban a székben. Ennyi. Kár ezen ennyit agyalni. Ha neked most jobb lenne máshol, akkor válts. Aztán lesz ami lesz.
2022. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben átmennék a jobb helyre. A baba után vissza kell venniük, és ki tudja. Lehet akit a helyedre, vagy más helyére vesznek fel éppen akkor megy majd el szülni, amikor te visszamész.


Én 3 éve vagyok a cégnél, de 7 hónapja helyeztek át más munkakörbe, más városba. Most vagyok 11 hetes. Szóval 1 évet sem dolgozom le ezen a telephelyen mégis vissza várnak majd ide. De lehet lesz tesó is, akkor meg 5 6 évig nem jövök. Imádom a munkámat és a helyet is, de a saját családom elé nem helyezem.

Nekünk amúgy a 8.hónapban sikerült a baba.

2022. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"A baba után vissza kell venniük, és ki tudja. "


Ez konkrétan azt jelenti, hogy ha x napon a kérdező bejelenti, hogy x+30 napon munkába kíván állni, x+31. napon a kezébe adhatjak a felmondasat.

2022. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!