Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elmegyek fél év után...

Ha elmegyek fél év után gyesre, van esélyem rá, hogy visszavesznek majd?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkát váltani, sokat dolgoztam már ott, ahol jelenleg vagyok, de egyéb okok miatt jobb lenne nekem a másik helyen.


Azonban szeretnénk már hamarosan kisbabát és azt beszéltük, hogy évvégén már szeretnénk próbálkozni.


Azonban, ha váltok munkahelyet, akkor évvégén lesz meg a félévem az új helyen, mert ott csak nyár végétől kezdhetek.


Azért is váltanék, mert baba után jobb lenne nekem ez a hely.


Párommal maximum jövő májusig várnánk, mert telik az idő és nem szeretnénk húzni már, mert szeretnénk másodikat és korban is már nagyon ideális lenne szerintünk.


Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy fél év vagy max. 10 hónap alatt meg lehet szerezni a bizalmukat, hogy utána ne küldjenek el? Ha úgymond "sok-sok" év múlva visszamegyek.


Az a baj, hogy erre a helyre kihalásos alapon lehet bejutni és most pont lenne hely, ahol vagyok oda meg könnyebb, mert kevesen jelentkeznek és ez szerintem a későbbiekben se fog nagyon változni.


Mi a véleményetek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


Határozatlanra vennének fel egyébként.


A mostani munkahelyem biztos, csak nem szeretem a környéket, ahol van meg azért sem, mert igen messze van.



Tudom, hogy az lenne a jó, ha bebiztosítanám az új helyen a pozícióm és lennék vagy 2-3 évet, csak már a korunk miatt nem szeretném húzni az időt és ha ez a lehetőség nincs akkor eszembe se jutott volna várni már és ezért vagyok most ilyen döntés képtelen. A munkahely helyileg is közelebb van, így hosszútávon biztosan jobb lenne. A közösség meg olyan, hogy nyilván zsákbamacska.



Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!



2022. ápr. 17. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Óvónőként vissza fognak venni, hisz hatalmas a hiány. Közalkalmazotti jogviszonyból pedig nem tudnak indok nélkül kitenni, csak mert te 10 évet otthon voltál gyesen. Köteles visszavenni és nem nagyon tud kirúgni.
2022. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11!


"De maga az ovi egyházi..."


Nem közalkalmazotti jogviszony.

2022. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
De ahova át akar menni arról nem írta.
2022. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igazad van, 13, nem jól értelmeztem.
2022. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Államiba mennék át!

Ide nehezebb bekerülni ahova átmennek, mindig sok a jelentkező.

Ahol most vagyok meg viszonylag könnyebb, mert kicsit rossz ez a kis város.


Köszi a válaszokat, ez valóban lutri, ennyi évre kiesni.

2022. ápr. 18. 20:55
 16/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent, hogy “kötelesek” visszavenni. Aztán? Hétfőn visszaáll munkába, kedden vagy épp rákövetkező héten meg a kezébe nyomják a felmondását, ez ennyi. Kirúgni pedig bármikor, bárkit ki lehet! Nyilván a szabályokat betartva, terhes nőket leszámítva stb, de semmi nem tiltja, hogy pl szülésről visszatérő nőt kirúgjanak.
2022. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hàt igen ezt sokaktól hallottam már. :/ De ha kirúgnak így jártam, keresek egy harmadik helyet, most tudok mást tenni?

Meg mondom hiába dolgozom a jelenlévőben régóta, úgy érzem innen ki is nyugdíjaznának, mert szeretnek engem!


De szerintem, ha elmegyek pl. 6 évre, mert szeretnék 2-3 gyermeket akkor, ha addig végig dolgozik egy ügyes, kedves óvó néni, nem fognak visszavenni egyszerűen oda se, ahova ti mondtátok. Akkor abból a szempontból lehet jobb lenne, ha legalább félévig/10 hónapig itt dolgoznék helyben.

Illetve akkor lehet a 10 hónapot se várom meg, mert kb. Minek, ha így se úgy se vesznek majd vissza.

2022. ápr. 18. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!