Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a garancia, hogy visszavesz...

Mi a garancia, hogy visszavesznek majd dolgozni? Meddig leszek védett?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegi munkahelyemről elmegyek szűlni, a visszavétel után meddig nem rúghatnak majd ki? Járt esetleg valaki úgy, hogy ugyan "visszavárták", de rövid időn belül el is küldték?
2016. jan. 20. 11:46
 1/10 Bella169 ***** válasza:
84%

Szülés után amint munkába állsz megszűnik a védettség. Akkor is ha a Gyed extra keretében gyed vagy gyes mellett mész vissza.

Igy már akár másnap elküldhetnek csak akkor ki kell fizetniük a felgyülemlet szabadságodat. Szabadság a csed idejére és a gyed első fél évére jár időarányosan.

2016. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Visszamegyek GYED utan es nem is biztos, hogy 1 honap mulva még lesz munkám? Egyszer mintha olvastam volna valami 6 honap vedettseget.
2016. jan. 20. 12:01
 3/10 Bella169 ***** válasza:
88%
Sajnos komoly. A jelenlegi szabályozás szerint megszűnik sajnos a védettség.
2016. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

bocs hogy ide írok. de olyankor mi a helyzet, ha munkából eljöttem szülni. eddig tgyáson voltam, most gyedet kapok. most 7 hós a baba. mire 2 lesz szeretnénk neki tesót. akkor én jogosult lennék ugyan ezekre. mikor mondhat fel nekem a munkáltatom?már most szólt hogy menjek vissza, a másik baba tervéről még nem tud. ebben is tudsz segíteni?


tényleg bocs hogy ideírtam

2016. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Visszamész dolgozni, és másnap el is küldhet, ha úgy gondolja. Onnantól ugyanolyan munkavállaló vagy, nincs semmi fajta védettséged.
2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha úgy mész vissza dolgozni, hogy terhes vagy, akkor védett vagy, ha nem vagy terhes akkor bármikor elküldhet, igaz nyomos okot kell találni, de hát mint tudjuk, a "szükség" nagy úr.
2016. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Szóval felvesznek valakit a helymere. Eltelik 2 év, én szeretnék visszamenni. Másnap pedig akár ki is rúghatnak, mert mondjuk a "helyettesem" jobban bevált az elmúlt 2 évben? Létezhet ilyen?!
2016. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
2016. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Bocsi le vagyok maradva nagyon én is úgy látszik.

Nincs az hogy a gyerek 3 éves koráig nem mondhat fel nekem rendes felmondással, csak rendkívüli indokra hivatkozva?

És nem köteles részmunkaidőbe felvenni a gyerek 3 éves koráig?

2016. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bella169 ***** válasza:
100%

4-es ha a gyes végéig nem mész vissza nem rúghat ki addig amíg vissza nem mész. Ha úgy mész vissza, hogy már újra terhes vagy akkor a terhességed újra véd.


9-es de van védelem a gyerek 3 éves koráig akkor ha ne mész mellette vissza dolgozni. Amint azt mondod, hogy te Gyed/Gyes mellett újra dolgozni szeretnél akkor a munkába lépés napjával megszűnik a védelem, hiába kapod még a Gyedet vagy Gyest. Kivétel ha újra terhes vagy.

2016. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!