Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy kell visszaigényelni a...

Hogy kell visszaigényelni a családi adókedvezményt egyösszegben?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 25. 19:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én az szja törvényben nem látok ilyen kritériumot és más oldalakon sem, direkt utána kerestem, mert ha igaz lenne, amit írsz, akkor mi egész évre jogtalanul vettük igénybe az első házas kedvezményt.

A legtöbb helyen azt írják, csak a válás a "megszüntető tényező", a családi, vagy bármilyen más kedvezmény igénybevétele nem.

2022. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mettől meddig jár az első házasok kedvezménye?

A házasságkötést követő hónaptól lehet igénybe venni legfeljebb 24 hónapig. Abban az esetben, ha a 24 hónapon belül gyermek érkezik a családba, vagy a felek elválnak, akkor a munkáltató felé módosított adóelőleg nyilatkozatot kell leadni, ezáltal megszüntetni az adókedvezményt. Ha ez nem történik meg, az büntetéssel jár!

A gyermek érkezésével - a magzat betöltött 91. napjától, vagy örökbefogadás által - a házastársak első házasok kedvezménye HELYETT családi adókedvezményre válnak jogosulttá, ezt külön nyilatkozaton kell igényelni a munkáltatónál.


Ha például a házastársak 2016 januárjában kimondták a boldogító igent, 2016 februártól igényelhetik a nyilatkozat kitöltésével az első házasok kedvezményét. Amennyiben gyermekük fogan, és a magzat a pocakban novemberben betölti a 91. napot, akkor az első házasok kedvezménye októberre jár utoljára. Novembertől már a családi adókedvezményt lehet igénybe venni.

2022. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezt én is eltudtam olvasni a linkelt oldalon, de nekem 2021-re vonatkozó infó kéne, jogszabályi hivatkozással, vagy nav honlapi hivatlkozással. Esetleg más "kormányközeli" hivatkozással. Én ezeken nem találtam még olyan infót, hogy ne járna párhuzamosan a kettő.
2022. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy változott. Akkoriban a Nav-t is felhívtam, akkor így volt.
2022. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7es, nem írok össze vissza. Ugyan azt mondom amit te 🤦‍♀️
2022. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha az év eltelt, utána 🤦‍♀️
2022. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!