Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 19 èves vagyok,3 hónapja...

19 èves vagyok,3 hónapja dolgozom rendesen bejelentve,de kiderült hogy terhes vagyok. Gyes,gyed kèrdèsben kèrek tanácsot Valaki jártas-e a tèmában!? Többi lent...

Figyelt kérdés

Szóval mint írtam fennt is 3 honapja folyamatos bejelentett munkaviszonyom van.

Tegnapelőtt kiderult,hogy terhes vagyok. Megtartom,ha minden rendben lesz.

A kèrdèsem az lenne,hogy ilyenkor természetesen tudom,hogy nem jár semmilyen gyed ès gyes

Nálunk a párom nèmetországban dolgozik,neki sem tudnánk megigènyelni ezt ráadásul neki sincs meg az egy èv mèg.

Mik a teendők? Egyáltalán nem vagyunk jártasak ebben az ügyintézés tèmában. Mik a lèpèsek a továbbiakban ha a magzat megmarad,ès én már nem dolgozhatok?



2022. máj. 20. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha határozatlan idejű munkaszerződésed van, akkor a terhesség bejelentése után nem tudnak kirúgni. Azaz dolgozol, ameddig bírsz, ha pedig már nem bírsz akkor is el tudsz menni táppénzre. Ha határozott idejű munkaszerződésed van, akkor valószínűleg nem fognak hosszabbítani. Viszont akkor be kell jelentkezni a munkanélkülibe és onnan fogsz ellátást kapni.
2022. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem szeretnélek megbántani, de kezdj el megtanulni utánanézni az információknak:


[link]

2022. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

GYES az jár neked, munkaviszonytól függetlenül.

Családi pótlék szintén jár, illetve egyszeri anyasági juttatás is.

Gyed így hogy párod kint dolgozik nyilván bukó.

2022. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
táppénz max. 3 hónapra jár, pont amennyit dolgoztál.
2022. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Gyes családi együtt 37.000 ft.Ez jár.
2022. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Jól átgondoltátok...amúgy mivel nem dolgoztál le minimum 1 évet, ezért nem sok jár csak az alap, nézd meg egy gyes kalkulátoron.
2022. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Anyagilag lehet jobb lenne, ha valamelyik nagyszülő menne el csedre. Ha ott van munkaviszony.

Neked így GYES és családi pótlék jár, összesen kb 37.000 Ft

Meg egyszeri anyasági, talán 45 ezer Ft körül. De lehet 55. Nem emlékszem, de ez a nagyságrend.


Gondold át mégegyszer. Nem fogod tudni felnevelni egyedül, rengeteg pénz egy gyerek. El se bírod képzelni. Egész gyerekkora a nélkülözésről szólna.

2022. máj. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Dolgozhatsz a terhesség végéig, ki mondta, hogy nem?

De az egy éved nem lesz meg.

CSED-re csak akkor mehet más, ha anyuka meghal vagy komoly ok miatt nem nevelheti a gyereket.

A gyerek 6 hónapos koráig GYES+ Csp fog járni, ez 37 ezer körül van, szüléskor egyeszeri anyasági igényelhető, ami kb.60 ezer.

A nagyszülői GYED-nek érdemes utána nézni, te ekkor lemondod a gyest természetesen és magad után fizeted az egészségügyi járulékot, havi 8.400Ft.

Az apa is kaphat szerintem valamennyi adókedvezményt kint, de ezt majd ő megtudakolja kint.

2022. máj. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Ha előtte még tanultál, tehát volt hivatalos biztosítási jogviszonyod, akkor az még beleszámít a gyedhez szükséges időhöz.

-a köznevelési intézmény, a szakképző intézmény, vagy a felsőoktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,

Ha pedig a párod a munkahelyén most nem változtat(és persze be van jelentve), akkor tudtok német ellátást (különbözetet) is igényelni.

Javaslom keressetek fel egy ilyen esetekkel foglalkozó könyvelőt, ügyintézőt.

2022. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan mikortól dolgozol és mikorra vagy kiírva? Ha nagyon a terhesség elején jársz, akkor lehet esélyed a csedre, gyedre.
2022. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!