Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen egészségbiztosítást...

Milyen egészségbiztosítást lenne érdemes kötnöm, ha nem vagyok rendesen bejelentve?

Figyelt kérdés

Költöztető cégnél dolgozom, de csak két órás minimálbérre vagyok bejelentve.

Ebből kifolyólag valszeg. 0 táppénzre lennék jogosult, ha valami érne.



2022. márc. 20. 06:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi összeget szánsz rá, vagy tudsz erre külön áldozni a nettó jövedelemedből.


Praktikusan kérheted a fizetésed olyan bankszámlára is ( pl. OTPnél és K&H banknál is van havi 1-2000 Ft-ért erre lehetőség), amelyhez tartozik minimális havi díjért cserébe biztosítás. Az alapból fizet és ivel élet típusú biztosítás, így ezek össze is adódnak, ha több biztosítótól igényeled a kifizetést.


Emellett köthetsz kimondottan egészségbiztosítási céllal szerződést is, aminek pont az a lényege, ami Neked most pont hiányzik, hogy a béredből magasabb járulék összegét levonva jogosult legyél az ellátásra.


Ugyanez 22% járulékkal működik nyugdíjra is.

2022. márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mivel a minimumot befizetni utánam a cég, így jogosult vagyok az egészségügyi ellátásokra.

Amire nekem szükségem lenne, az az, hogy a lábadozás ideje alatt is kapjak pénzt, ha esetleg lesérülnék, vagy megbetegednék.

Ahogy láttam az egészségbiztosítás inkább csak a egészségügyi szolgáltatásokról szól és nem az anyagi juttatásról.

2022. márc. 20. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan biztosítás van, amelyik fizet kórházi napi térítést. Otthoni pihenésre (lábadozásra) nem igen fizetnek. Írj rám, tudok díjat kalkulálni.
2022. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!