Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól és hogyan lenne...

Mikortól és hogyan lenne érdemes kivennem a szabadságokat, szülési szabit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lehetetlen előre kiszámolni ezt, sok tényezős stb

De az a típus vagyok, aki folyamatosan tervez, ezért segítséget szeretnék kérni tőletek


Tehát szülés várható ideje: 2023.02.22


1. Kérdés

Csed összeg számításánál az alap brutto fizut veszik alapul vagy amit kézhez kaptunk (bónuszokkal stb)


2. Kérdés

Decemberi fizu még nagyon jó, így az jó lenne, ha még beleszámolódna, januártól nem szeretnék dolgozni. Dec. 31-ig max csak szabit vennék ki

Januárban ez esetben a 2023 évi szabadságaimat vegyem ki vagy táppénz?


Csed-et gyerek születésétől kérném.


3. Mi pontosan a szülési szabadság? Mikortól lenne nekem érdemes ezt kivennem?


2022. jún. 22. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Táppénzre mennék. A szabijaid megmaradnak de már tp-t nem fogsz tudni igényelni. Szerintem így tudsz kihozni a legtöbbet a rendszerből
2022. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

A szülési szabadságot közvetlenül szülés előtt adják ki. Nem te mondod meg, hogy mikor!

Ha a terhesség alatt állományban akarsz maradni, akkor szabit vehetsz ki vagy táppénz.

Ha a szülési szabadság előtt is eljönnél màr, akkor tartós táppénzre tudsz menni 9-es kóddal.

A csed-et a nettó fizuból fogják számolni, ahogy később a gyedet is.

A decemberi fizu nem fog semmibe se beleszámolódni, mivel azt nézik, mivel azt nézik ami a munkaszerződésedben rögzítve van. Ha nem fix bérezésed, akkor számolnak egy átlagot.

2022. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

nettoból SOHA SEMMIT nem számolnak. utolsó 3 hónapot átugorják, úgyhogy neked a decemberi sehogy se számít bele.

a jutalom, pótlékok is számítanak persze.

2022. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
A csed a bruttó bér 100%-a
2022. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A szülési szabadsag q szülés várható időpontja előtt max négy héttel kezdhet meg és 24 hétig jár, erre kapod a csedet
2022. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha 560.000 a havi brutto alapfizum, de bónuszokkal stb. 670.000 és 1.100.000 ft között mozog az évben, akkor a szülés előtti melyik hónapot veszik figyelembe csed-nél? A novemberi fizum (14.havit itt kapjuk) és a decemberi fizum magas, ha megoldható akkor a novemberit vhogy beleszámoltatnám a csedbe...

Ha február végén szülök akkor a novemberi (december elején megkapott) fizu még beleszámít?


Vagy még a decemberi fizu (január elején kapom) is beleszámítható, ha decemberben még dolgozom/szabadságon vagyok?


Januárban és februárban tp-n/szabadságon lennék és baba születésekor igényelném a csedet


Ez így megoldható?

2022. jún. 22. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

nem oldható meg. és nem te fogod beleszámíttatni…

az igénylés előtti 3 hónapot és a tp-t átugorják, esetedben a februárt, januárt, decembert. tehát novembertől visszafelé vesznek 6 hónapot és akkori br. fizetésedet àltagát.

sehogy se fogják a decemberi béredet beleszámolni.

2022. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 🙂

De ezek szerint a novemberit még éppen beleszámítják, nekem az lenne a "fontos" végülis

2022. jún. 22. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!