Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok és terhes lettem?

Gyesen vagyok és terhes lettem?

Figyelt kérdés
A munkáltatónak jelenteni kell?Ha igen mikor?Ilyenkor utalnak valamit,vagy csak a baba születése után?
2022. júl. 26. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Fuuu, maris kirugnalak ha az en alkalmazottam lennel!
2022. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még jo hogy nem a tiéd vagyok!🤣🤣Gondolom nem velfm fordul először elő ilyen,te szerencsétlen!10 évet dolgoztam ott,most 2.5 éves a lányom.Mi a probléma?😊
2022. júl. 26. 16:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenképp szólj, hogy ne számítsanak rád még egy darabig
2022. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem egy szutyok dohány boltban dolgozom/ dolgoztam,hanem egy nagy cégnél.A másik meg gyesen lévőt nem rúghatnak ki!😏😃Köszi a hozzászolast,de inkább hanyagolj,ha ennyire nem vagy otthon ezekben a dolgokban!
2022. júl. 26. 16:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Alapbol nem mentem volna már oda vissza!
2022. júl. 26. 16:15
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

miért ne kellene jelenteni? honnan tudná majd meg? a facebookról? 😂

naná hogy nem mentél volna vissza, gondolom nem lenne hova… úgy vonulhattál el tp-re mint a szél, amint megszáradt a pisi a teszteden…

2022. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
3-as vagyok. Ha indokolt, abban az esetben el tudsz menni táppénzre gyes mellett. Ha tp-n vagy, betöltöd a 91. napot, akkor a munkáltatódnál igényelheted a családi adókedvezményt is. Aztán ha megszületik a pici, akkor ugyanúgy, mint az elsőnél, csed, majd gyed.
2022. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanebben a szisztémában vagyok, idekérdeznék ha nem baj. Ha emailt írok, és csatolom az orvosi igazolást, ami bizonyítja és alátámasztja hogy 12.hetet betöltöttem,(nögyogyász adta, h kell a munkahelyre) az emailbe mit írjak? Tisztelt munkaugy, szeretném leendo gyermekem szuletési idejét kozolni? Vagy mit kell ilyenkor?
2022. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, valakinek de savanyú a szőlő. Gondolom, a "kedves" válaszolóén száradási csík sem volt sosem, aztán most utál minden kismamát és személyes sertésnek veszi, hogy másnak bezzeg sikerül. Szomorú, szánalmas látvány, még így is. De megnézném élőben az ilyet.
2022. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam hasonló a helyzet,csak én gyed alatt lettem terhes,június végétől vagyok gyesen.Én úgy csináltam,hogy a gyed lejárta előtt megbeszéltem a főnökömmel és a hr-rel,hogy táppénzre szeretnék menni a gyed lejártával (egy multinál dolgoztam,akkoriban olvadt össze a munkaköröm egy másikkal,mikor eljöttem,meg nem is biztos,hogy ugyanabba kerülnék vissza,szóval így nem lett volna értelme visszamenni pár hónapra).Anyagilag mindenképp úgy jársz jól,ha visszamész állományba és elmész táppénzre (a gyes is ugyanúgy jár a gyerek 3 éves koráig).Én úgy tudom,hogy nem tagadhatják meg tőled,ha vissza szeretnél menni dolgozni,kötelesek hasonló munkakört biztosítani.Viszont a terhességet is jó,ha bejelented mondjuk írásban is,ha nem olyan jó a viszonyod a munkáltatóval,mert csak onnantól jár neked a védettség,amikortól közlöd velük,hogy terhes vagy.Nekem jó kapcsolatom van a főnökömmel,így szépen meg tudtam vele beszélni,ő meg írt a hr-nek.
2022. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!