Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GyES-en vagyok, vissza akartam...

GyES-en vagyok, vissza akartam menni a volt munkahelyemre dolgozni, de kiderült, ismét terhes vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Még egy hónap, és lejár a gyesem. Úgy egyeztünk meg a munkahelyemen, hogy kiveszem a felgyűlt szabikat és ismét munkába állok. Most úgy tűnik, megint babát várok (4.). Nem terveztük. Nagyon toleránsak voltak a nagyobb gyerekek esetében, hogy a GYED-em magasabb legyen, mindig kivehettem pár hét szabit szülés előtt. Most viszont a legkisebb 3 éves kora után venném ki a szabadságom, vagyis nem vagyok már védett. Félek, hogy ha megint előállok a terhességgel, szabadság alatt felmondanak. Ha viszont egyből táppénzre mennék a GYES lejárta után, a baba születése után jóval kevesebb pénzt kapnék.
2015. máj. 20. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Terhesként ismét védett vagy,nem küldhetnek el.Egyébként is van még egy hónap a gyesedból ez alapján is védett vagy még ha nem áltál még munkába,de ha szabin vagy is már akkor is az újabb terhesség tuti védetté tesz,főleg ha már be is jelented nékik Pláne!Ha táppénzre négy nem az lesz a csed és gyed alapja,mert az is ellátásnak számít és ellátásnak nem lehet ellátás az alapja.Szóval nyugi! :)
2015. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 20. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Terhesként védett vagy, ha bejelented, ha nem.

Dolgozz, amíg tudsz, és akkor a cseded-gyeded alapja is talán jobb lesz (ez esetben tényleges bér, amúgy szerződés szerinti bér.)

2015. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!