Jogosult lehetek CSED-re?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Február 14. óta van munkaviszonyom.Úgy néz ki kisbabát várok. (pozítiv teszt, orvosnál még nem voltam) Kb 5 hetes lehetek most. Ahogy számolom március végére fog megszületni. Határozatlan idejü munkaszerződésem van.Gyorséttermi dolgozó vagyok,nyilván amíg tudok és engedik dolgozni fogok. Tudom,hogy szülést megelőző 2 évben kell meglennie a 365 napnak ahoz, hogy jogosult legyek a CSED-re.Nekem ugye 2023.02.14.-én lesz meg ez az idő. Akkor fog járni nekem a CSED? Illetve ha időközben táppénzre kell mennem? Köszönöm ha tudtok segíteni!
2022. júl. 28. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Táppénzes időszak nem számít bele. Legalább 02.14ig dolgozz tp igénybe vétele nélkül
2022. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

De a biztosítási időbe beleszámít a táppénzes időszak is, csak a csed/gyed megállapításánál nem számít a tp összege.

Ami te elcsúszhatsz, hogy csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. Neked ez jelenleg 5 hónap. Még legalább 3 hónapot dolgoznod kell, hogy biztosan ne okozzon ez gondot.

2022. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
2, jól írod , de a kérdező nem a biztosítási időszak miatt “aggódik “ hanem hogy hogyan , meddig dolgozzon hogy kapjon CSED-t
2022. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Értem mit kérdez. Nem kell februárig dolgoznia, mert ha 3 hónap múlva táppénzre megy, akkor 8 hónapnyi táppénz jogosultsága lesz, ami bőven kitart szülésig, a 365 nap pedig a táppénz alatt is pörög. Februárban meglesz az egy éve, ha táppénzre megy, akkor is.
2022. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2017. március 24-én kezdtem dolgozni aztán hamar várandós lettem. Lányom 2018.március 27-én született, épphogy bele ferdtem. 31 hetesen januárban mentem táppénzre és járt a csed és gyed is.
2022. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!! 😊
2022. júl. 31. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!