Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatti táppénz...

Terhesség alatti táppénz igénylés?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes vagyok, július elseje óta vagyok táppénzen. Ma adtam le a munkáltatónak a papírt róla, illetve tegnap el is küldtem e-mailben. Megkaptam tőlük az utalást, nevetségesen alacsony. Aztán olvastam, hogy a munkáltatónak csak az 1/3-át kell fizetnie, ez világos. De a másik 2/3-ot nekem kell igényelni, vagy a munkáltató intézi?

Nem mondanak el semmit, ezért nem tudom, hogy mi van…


2022. aug. 2. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó béred 60%-t kapod ha nem vagy kórházban , ha viszont kórházban vagy , akkor 50 %-t. Ezekhez képest is kevés ?
2022. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a táppénz nevetségesen alacsony, ez van. Az 1/3 részt az államnak fizeti a cég nem neked. Esetleg azt tudod megkérdezni, hogy mindegyik papírt kiutalták-e, mert ugye hetekre kapod, ez esetleg lehet oka annak hogy alacsony. Ez akkor ha a munkahelyed kifizetőhely. Ha nem, akkor telefonálj be a NEAK-nak hogy mi a helyzet, egyből elmondanak mindent. 061 288 5100 4-es mellék.
2022. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: Igen, ezekhez képest is. Minimálbérre vagyok bejelentve, a többit borítékban adták (…), tudtam hogy alacsony lesz, de ennyire nem.


2-es: Az lehet, hogy az utolsó hét nincs benne, mert azt tegnap tudtam csak kikérni. Talán azzal együtt már kijön.


Köszönöm nektek!

2022. aug. 2. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:

A minimálbéred alapján kapod a 60%-ot. A borítékost is belekalkuláltad?

120 ezer forint a reális.

2022. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak a minimálbért számoltam, a boríték itt nyilván nem játszik.

52 ezret utaltak…

2022. aug. 2. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor azért a fele, mert csak azt fizették ki, amiről küldtél táppénzes papírt.

Én is táppénzen vagyok, eddig júl. 15-ig adtam le papírt, a másik felére még nem kaptam pénzt, látszik az e-bérjegyzékből.

2022. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pénteken megkaptam július 24-ig a papírt, tegnap pedig a 25-31-re szólót is, ezt el is küldtem egyből. Úgyhogy először három hetit küldtem, aztán pótoltam is az utolsót, csak emiatt nem értem.
2022. aug. 2. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:

ha nincs egyben 2 év tb-d akkor csak 50% jár amúgy


csak mert itt mindenki rögtön 60-ak jött

2022. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De van.

De ez nem is 50%, szóval leginkább nem is ez a lényeg. 😄

2022. aug. 2. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:
A táppénzt nem bérszámfejtik egyik napról a másikra. Amit kaptál, az az első 3 heti volt, Majd kapod a többit.
2022. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!