Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A CSED-hez hogyan kell lezárat...

A CSED-hez hogyan kell lezáratni a táppénz idejét?

Figyelt kérdés
November közepére vagyok kiírva, és elvileg szülés előtt 4 héttel lehet igényelni a CSED-et, akkor október közepén elhozom az utolsó táppénzes papíromat a háziorvostól és szólok neki, hogy zárja is le a táppénzt? Vagy lehetek addig táppénzen míg meg nem szülök és utána lezárni a táppénzt és igényelni a CSED-et?
2022. aug. 2. 21:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz szülesig is cseden. Ha előtte 4 héttel szeretnéd igényelni, akkor ezt elmondod a háziorvosnak, aki lezárja a táppénzt.
2022. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Viszont a csedhez kellenek a baba papírjai, szóval ne úgy számold, hogy tp után egyből csed fog jinni, hanem amikor beadod a papirokat, utólag jön meg az az egyhavi, kvázi ott pénz nélkül vagy egy másfél két hónapot
2022. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
79%

nagyon fontos hogy lezáratod és másnaptól csed, ne legyen megszakitas


en szüléstől igényeltem mindig, a döntés általában attól függ hogy mekkora a bér, pontosabban a táppénz összege, mert jelenleg a max táppénz kb nettó 270 ezer ft, a max gyed pedig 220, igy aki max táppénzt kap megéri szüléstől igényelni a csed-t hiszen akkor a táppénzt kapja tivább, aki hamarabb igényli a csed-t az mindig a gyed-ből kap kicsivel többet

2022. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

A CSED a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelhető. 168 napig jár, utána GYED van. Ha szülés előtt már igénybe veszed, értelem szerűen lejön az az idő a 168 napból.

A TP-t lezáratod és másnaptól igényelheted a CSED-et.

Példa:

Szülés várható időpontja: 2022.11.15.

CSED jár:2022.10.18-tól-2023.04.04-ig, utána GYED jár a gyermek két éves koráig.

Ha a szülés előtt TP-n maradsz végig, akkor a szülés napjától jár 168 napig a CSED!

2022. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
45%

Az OEP-nél rákérdeztem, hogy mi van akkor, ha a 29. napon szülök. (Nálam megszűnt a szerződés, azért kértem előbb a CSED kezdetét.)

Erre azt a választ kaptam, hogy az pech és igyekezzek a 28 napon belül maradni. :D


Ne legyen megszakítás, mivel szülés előtt igényled.

2022. aug. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
És az hogy működik, hogy egyből kell igényelni a CSED-et és ne legyen megszakítás? Bemegyek a kórhàzba, már akkor szólok a háziorvosnak, hogy vegyen le a táppénzről, aztán a CSED-et?
2022. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
lezáratod a táppenzt a csed igénylőre pedig a másnapi dátumot irod
2022. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Munkahelyen vagy OEPnél beadod a papírt Csend igénylése. Mondjuk leadod 08.01-én, de folyósítási, kezdő dátummak 08.17-ét írsz. Az orvosnak mondod, hogy 08.16-ig vagy táppénzen. (Vagy aznap szólsz neki, ezt pontosan nem tudom.) Így folyamatos lesz a tp és egyből jön a CSED.

Szeptemberben pedig 16 napi tp-t kapsz és 14 napi CSED pénzt.

2022. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint lehet logikusabb a szülés napjától igényelni, hogy ne csússzunk ki a négy hétből? És olyat lehet, hogy szülés előtt 2-3 héttel igényeljük nem néggyel?
2022. aug. 3. 20:07
 10/42 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Egyébként még soha senkit nem érdekelt, hogy valaki kicsúszott a 4 hétből. A lényeg, hogy a kiskönyvben mi a szülés várható ideje. Arról nem tehet a kismama, ha tulhordja. :)


Egy tb-s

2022. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!