Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Válás vagy nem válás? 4 pici...

Válás vagy nem válás? 4 pici gyereket nevelünk a férjemmel de teljesen tönkrement a házzaságunk a 12 év után. Ebben a nehéz világban mikor járok jobban annyagilag én mint anya? Ha papiron elvált vagyok vagy ha házas maradok?

Figyelt kérdés
Természetesen csak is a gyerekeim miatt. Mikor részesülhetek több anyagi kedvezményben ha elválok vagy házas maradok? Munkám nincs. De természetesen lesz!
2022. aug. 8. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ezt jól meggondoltad, hogy ide kiírod? Szetfognak szedni....


Jobb ha elválsz

2022. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Honnan tudod, hogy lesz munkád?

Senki nem akar 4 gyerekes anyukát alkalmazni.

2022. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Mit jelent az, hogy tönkrement a házasságotok? 4 gyerek után hirtelen?
2022. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elég merész kijelenteni, hogy lesz munkád. 4 kicsi gyerek, ezek felváltva lesznek betegek, bölcsibe, oviba, suliba nem fognak tudni menni, folyton fizetetlen szabira kéne menj, ezért alkalmazni se fognak mert nem éri meg.


Én csak akkor válnék el, ha mondjuk lakni mehetnék a szüleimhez, akik friss nyugdíjasok, kicsattannak az energiától, és bébiszitterkedni akarnak.


Egyébként munkából folyton hiányozni fogsz, kirúgnqk és majd nézel, a nagyszülők nyakára csak úgy nem költöznék a nagyszülők nyakára csak ha pl jó nagy házik van amit nehéz fenntartani és abba belefizetnék. A bébiszitterkedésért is persze.


Szerintem 4 gyerekkel ezvigen nehéz lesz.

2022. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha rossz a házasságod, és menthetetlen, akkor attól tennéd függővé, hogy a férjeddel élj vagy sem, hogyan jársz jobban anyagilag?

Egyrészt nyilvánvaló, hogy anyagilag jobb házasságban maradni, hacsak a férj nem szórja a pénzt (alkoholizmus, szerencsejáték függőség, stb.), mert két ember jövedelme (feltéve ha te is dolgoznál...), az jobb, mint csak a tiéd + a gyerektartás. Nyilván nem véletlenül maradnak sokan szar házasságban benne. Az anyagiak miatt.

De ha úgy döntenétek, hogy menthető a kapcsolat (mondjuk 4 gyerek miatt is illene párterápiára menni, stb.), akkor is illene neked is dolgoznod. Mert nem tudom, hogy keres a férjed, de a mai világban 1 keresetre alapozni felelőtlenség. Főleg 4 gyerekkel. Akkor is, ha az a házasság egyébként szilárd lábakon állna.

2022. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Milyen kedvezmenyekre gondolsz, ha papíron házas maradsz?


A 4 gyerekre több kedvezmény jár mint arra hogy egyedülálló anya vagy


A ferjeddel allapodj meg úgy hogy anyagilag ne kerülj szar helyzetbe, vegulis a gyerekek közösek, ő sem akarhatja hogy nyomorogj.

2022. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Én se értem milyen kedvezményekre gondolsz. Ugyanaz jár, mint bárki másnak, akár házas, akár nem. Családi pótlék esetében kapsz kemény 4 ezer Ft-tal többet, ha egyedülálló leszel. (Három v. többgyermekes család esetén gyermekenként 16 ezer, egyedülálló szülő esetén 17 ezer gyermekenként.)

Ha dolgozni fogsz akkor adómentes leszel a 4 gyermek miatt, de házasként is ugyanúgy...

Nyilván úgy éri meg jobban, ha házas maradsz, a férjed fizetése több, mint amennyi a gyerektartás lesz. Viszont kérdés, hogy tényleg menthetetlen a házasságotok? Ha igen, akkor az a gyerekeknek se jó, hogy benne maradsz egy rossz kapcsolatban, csak az anyagiak miatt.

2022. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Arra, hogy egyedülálló anya vagy, nem kapsz kedvezményt (max. a bölcsiben előrébb sorolnak). Ha neked ítélik kizárólagosra a gyerekeket, akkor meg azokat a kezdeményeket, amiket ketten vettetek igénybe a gyerekek után, most egyedül fogod kapni. A gyerektartás szerintem olyan fele lesz az exed fizetésének, de ennek is van minimuma meg maximuma. Azt neked kell tudnod, mit tudsz és így milyen fizetésre számíthatsz, és kell-e mostantól albérletet fizetned. Ami házasság (együttéléstől számítva) előtt szerzett volt vagy szülőktől kaptátok, az válás esetén is különvagyon. Amit már közösen vettetek vagy ha van hitel, számlán lévő pénz, az válás után is közös, mindegy, kinek a nevén van, lehet felezgetni, perelni egymást... ami hosszú évekig is tarthat, úgyhogy jobb a közös megegyezés.
2022. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként ha nincs komoly probléma, mint megcsalás, szenvedélybetegség... és mindketten hajlandóak vagytok akarni folytatni, meg lehet menteni a házasságokat, hisz valamiért csak szerettétek egymást. Persze nem látok bele, de a legtöbb esetben csak a gyerekek körüli projektek miatt nem jut idő egymásra és mire nyugibb lenne, már elhidegülnek a felek. De persze az nem működik, hogy csak várjátok, hogy majd a másik kér bocsánatot mindenért és nem fog varázsütésre magától menni, komoly kétoldalú elhatározás kell hozzá duzzogás helyett - ezt meg nehéz meglépni. El kell dönteni, mi a fontosabb.
2022. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Az egyedülálló szülőket pont azért nem támogatja az állam,, mert ilyen könnyű lenne vele visszaélni: papíron elváltok aztán lenne habzsidőzsi. Nem, az ilyen mentaéitás miatt nem kap a rászoruló, valóban egyedülálló sem egy nagy lóf.sznál többet.

Teljesen felesleges elválni, neked nem lenne jobb, csak rosszabb. Apukának ellenben jönne az aranyélet.

2022. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!