Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetek ha munkáltatóm...

Mit tehetek ha munkáltatóm nem hajlandó beadni a Gyed kérelmemet?

Figyelt kérdés
Nem adják meg a könyvelő elérhetőségét sem. Csedre is jogosult voltam azt leadtak minden rendben volt, most következne a Gyed amit már nem kapok a hivatalban azt mondták nincs kérvényezve beszeljek a munkáltatóval, pedig azt kértem együtt egy időben kérvényezzék a Csed-Gyedet. Én egyedül hova tudok fordulni?
2022. szept. 30. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom a csedet sikerult nekik, azzal egyutt irtak hogy a gyed is sikerult.


eddig ketten írták le, hogy nem lehet együtt igényelni a foglalkoztatónak. De úgy tűnik, te úgyis jobban tudod.

2022. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%

nem hajlandó beadni

a csedet sikerult nekik, azzal egyutt irtak hogy a gyed is sikerult


Na akkor most be van adva vagy nincs? Döntsd el, akkor talán tudunk segíteni.

2022. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

10, de jogos.

A munkavállaló tartsa a kapcsolatot a céggel, az ő képviselője pedig a könyvelővel. Az, hogy a neakkal ő tartja, alap, ezért van a meghatalmazás.

2022. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Irtam mar a kerdesnel hogy azt irtak egy idoben a csednel hogy a gyedet is sikerult nekik igenyelni. Kozbe meg egy honapja hivtam az allamkincstart es ott mondtak hogy nincs is beeadva Gyed kerelem.
2022. szept. 30. 20:38
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezt jeleztem neki egy honapja es azota sincs semmi majd intezik ma mar azt kaptam hogy masik konyvelo van es ennyi.
2022. szept. 30. 20:39
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Mikortól járna a gyed?
2022. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Létezik együttes (CSED, GYED) igénylő lap, feltételezem erre gondoltak. A GYED egyik feltétele, hogy kell hozzá pluszban fizetés nélküli szabadság kérelem a gyermek 2 éves koráig. Ilyet adtál le? Mert ha nem, akkor hiányos a kérelmed.

Hívogasd őket amíg nem intézkednek, ezek az ellátások fél évre visszamenőlegesen kérhetőek, tehát ennyi időd van hogy elintézd.

2022. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tértivevényes ajánlott levélben felszólítod a munkáltatót a kérelem beadására
2022. okt. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

13. lehet hogy te ilyen 2-3 fős cégecskének vagy ev-knek könyvelgetsz, de hogy már egy 20 fős, de pláne az annál több fős cég ügyvezetője nem fog közvetíteni a dolgozó meg a könyvelő között az fix.


vagy ha ezt elvárod akkor téged fognak kirúgni, mint a huzat

2022. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!