Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova fordulhatok, ha a munkált...

Hova fordulhatok, ha a munkáltatóm nem veszi figyelembe az adójóváírási kérelmemet?

Figyelt kérdés

Tavaly is hiába kértem, nem vették figyelembe. Persze, most visszakapom, de ez nem vigasz.

Az idén nyilatkozatot sem kaptam. Úgy töltöttem le az APEH oldaláról, beküldtem, de ismét nem vestték figyelembe.

GYEDen vagyok, és a bruttó GYEDem 45-50 között mozog, és 30nál nem kapok többet.

Hova fordulhatok egy kis segítségért?


2009. márc. 8. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezért a válaszért biztos lepontozol, de nagyon nem éri meg sehová fordulni. Megkeresheted az APEH-ot ezzel a gondoddal, meg a Munkaügyi főfelügyelőséget is, csak kérdéses, megéri-e? Akkor tedd meg, ha nem akarsz már visszamenni ugyanoda dolgozni, mert biztos nem fognak jó szemmel nézni rád, pedig neked nagyonis igazad van. Nem értem a munkáltatódat (én magam könyvelő vagyok), hisz szinte semmi plusz feladatot nem jelentene neki, hogy az adójóváírásodat figyelembe vegye. De ha ezt megteszi most, akkor ha visszamész dolgozni hozzá, akkor is ez lesz, és így év végéig kvázi a te pénzedet használja az APEH őmiatta. Arról nem beszélve, hogy az a havi vagy tíz ezer plusz neked is jól jönne.
2009. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ, nem pontozlak le, mert nem szokásom, meg miért is tenném, hisz nem azért tettem fel a kérdést.

Szeretnék visszamenni oda dolgozni, de nem értem, hogy ha az igazamért kiállok, akkor miért néznének rám ferde szemmel. Ez egy állami "cég", nemis értem, hogy miért ilyenek. Már terhesség alatt és után is szemetek voltak, most meg ismét.

Tavaly a fejemhez vágták, hogy azért ilyen kevés a pénzem, mert nem kértem adójóváírást, holott kértem.

2009. márc. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!