Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben ti mit tennétek?

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A munkahelyem irodai munka. Mivel a főnököm kevésnek találta a saját fizetését, ezért hivatalosan ügyeletben vagyunk otthon hétvégéken, amiből havi 50-70 ezer nettó forint plusz bevételt kapok, de dolgozni nem kell.


Úgy tudom, hogy ha terhes vagyok akkor elesek ettől a lehetőségtől és így kb. egy évig kevesebbet kapok ennyivel. (Először a munkahelyen, aztán a CSED számításánál).


Ha önként vállalom, akkor csinálhatom tovább az "ügyeletet", vagy ilyenkor ettől elesek mindenképp?


Ha nem szólok arról hivatalosan, hogy terhes vagyok (csak mondjuk az utolsó hónapban), akkor úgy tudom, hogyha kirúgnak, akkor is vissza kell venniük, meg nyilván mindenki tudná, az orvoshoz így is elengednek, ha ledolgozom utána. Ebből lenne hátrányom?


2022. okt. 12. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
csed mellett nem lehet dolgozni, de gyed mellett megjátszható.
2022. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A CSED kiszámításánál lehet kérdés.


Terhesen szeretnék ügyeletet vállalni. Azt olvastam, hogy nem lehet.

2022. okt. 12. 14:16
 3/17 anonim ***** válasza:
CSED-nél visszamennek 3 hónapot, és onnak nézik 180 nap átlagát. Ha táppénzre mész, akkor meg a táppénz előtti fizut nézik. Így azt mondom, hogy egyelőre ne szólj, hogy terhes vagy. Meddig akarnál dolgozni? Ha a bejelentés után még max 3 hónapot dolgozol, akkor egy fillér hátrányod nem lesz. Más kérdés, hogy 5-6 hónaposan már bőven látszik a terhesség általában.
2022. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha normális a főnököd, beszéld meg vele és mondd el neki, hogy hivatalos bejelentést (írásbeli) csak mondjuk a 6-7. hónapban fogsz tenni, addig csináljon úgy, mintha nem tűnne fel neki, dolgozol ugyanúgy tovább.
2022. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi gond nem volt ebből, simán dolgoztam hétvégén is, rám bízta a főnököm a döntést.
2022. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem tilos túlórázni vagy ügyeletet vállalni, ha azt te önként teszed. Hivatalosan elrendelni nem rendelheti el a munkáltató, vagyis úgymond az "akaratod ellenére" nem hívhat be a hivatalos 8 órán túl. Ennek ellenére ha te szeretnéd, akkor szabad vállalnod ilyet is.
2022. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam és bejelentem a terhességet.
2022. okt. 12. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6, ne tájékoztass félre. TILOS túlórázni, ügyeletet vállalni. Se a munkavállaló se a munkáltató elrendelésére nem lehet (szerinted, nem írná alá a munkavállaló, hogy ő akarja azt a túlórát, akkor is, ha nem?! )

Ugyan ebben a helyzetben voltam, csak nálunk egy ügyeletes telefon van körforgásban, és az sem lehetett az állapotos kollegánál, plusz a gyerek 3 éves koráig a későbbiekben sem.

2022. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Vard meg a végét.

En is azt gondoltam milyen könnyű lesz othon a babával.

Hat amikor nem alszik , sokat sir,beteg akkor kíváncsi vagyok hogy akarsz te dolgozni..

De meglatod, csak ne csalodj majd nagyot ha nem ugy lesz

2022. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9 Hat “ugrasztható” ember lakik 10-15 perc távolságra, akiknek mindenkinek elsö unoka, és ketten főállàsú nyugdíjasok ebből.


Úgy tervezem, hogy majd sokat lesz velük (mindenki kap heti 1-2 délutánt), én meg addig dolgozom. Ha meg nem jön össze, akkor szerzek bébiszittert is, csak elegen leszünk ennyien.

2022. okt. 25. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!