Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért létezik a diplomás...

Miért létezik a diplomás gyed, mi értelme? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Nekem annyira abszurd támogatni azt, hogy a nők úgy vállaljanak gyereket, hogy még egyetlen napot sem dolgoztak le az életben. Nem tesznek hozzá semmit a saját gyerekvállalásuk alapjainak megteremtéséhez, csak kivesznek a közösből, mielőtt egyáltalán beletennének valamit.


Miért olyan nagy elvárás, hogy az ember dolgozzon már le egyetlen évet legalább, mielőtt szül?



2022. okt. 13. 12:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
Nem érdekel, jobban zavar hogy a gyednek van maximuma és ugyanannyit kapok mint az, aki nem tanult és sz.r munkája van
2022. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%

Most azt irigyled, hogy neked dolgozni kellett, vagy azt, hogy nekik van diplomájuk?


Most komolyan, nem értem, ha valaki ennyire képes kritizálni mindent. Törődj inkább a saját dolgoddal.

2022. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

"csak kivesznek a közösből, mielőtt egyáltalán beletennének valamit."

És ezen az elven nyilván az is tarthatatlan, hogy az érettségi után egy hónapot dolgozó 18 évest a mentő elviszi, amikor az utcán felfordul.

2022. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

2-es, ez volt a kérdés?


Van diplomám, meg nyilván alap volt nekem, hogy dolgoztam előtte, tehát nem fáj.


Az elvvel nem értek egyet. De te minek törődsz ezzel a kérdéssel, miért nem mész tovább?

2022. okt. 13. 12:38
 5/35 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván ez is egy családtámogatási forma. Mindig minden kormány alatt voltak ilyenek, most pl ez meg a csok, régebben pl a szocpol.

Amúgy én is azt fogom igénybe venni (én írtam ki az erre vonatkozó kérdést is most ha az ihlette ezt), és 5 éve folyamatos munkaviszonyom van, alap és mester mellett is végig dolgoztam. Az már más kérdés, hogy órák mellett nem tudtam válogatni a zsíros lehetőségek közül, így igen, most felmondok hogy a diplomást kapjam, és ne azt ami a munkám után járna. Mert jobban megéri. A legtöbb egyetemista ismerősöm szintén dolgozott, dolgozik egyetem mellett amennyit tud. Bőven levonták már tőlem az 5 év alatt azt az adót amiből most legelább visszakapok egy kicsit, hogy ne csak baromságora menjen.

Amúgy statisztikailag nézve, aki diplomás, az nagyobb valószínűséggel fog jól keresni, vagyis később többet adózni. Ha egy ország redisztribúciós rendszerét vizsgálod, soha nem szabad csak így kontextusból kiragadva egy dolgot nézni. Mert ebből nagyon könnyen az lesz, hogy mindenki mutogat egymásra, hogy én bezzeg havi egymilliót keresek, sokkal többet adózok mint mások, tehát járjon több szolgáltatás is. Én bezzeg soha nem megyek orvoshoz, miért kell annyit fizetnem, mint egy krónikus betegnek. Én bezzeg betegség miatt várhatóan 60 éves korom elpatkolok, miért kell nyugdíjalapot fiztnem. Stb. Minden szentnek maga felé hajlik a keze, és mindenki tud olyat mondani ami alapján szerinte bezzeg neki több járna vagy kevesebbet kéne fiztnie mint másoknak.

2022. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk olyan is lehet rá jogosult aki dolgozott, de nem elég sokáig, vagy dolgozott de a bére után alacsonyabb gyedre jogosult mint a diplomás GYED.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbben egyetem alatt is dolgoznak..


Egyébként értelem szerűen azért van, hogy adott esetben fiatalabban vállaljanak gyereket.

Semmi baj nincs vele, amúgy is nevetséges összeg, ahogy a GYED maximum is.

2022. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Jaj, 3-as, milyen hülye összehasonlítás! Az ellen nem tudsz tenni, hogy pl. valami betegség miatt felfordulj az utcán, a gyermekszületés ellen igen, hogy függ össze egyáltalán a kettő?
2022. okt. 13. 12:40
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

Én egyetértek vele. Ha diploma után még elmegy a nő dolgozni, akkor mikor fog szülni? 30 évesen?

Persze nem ezen múlik. Én nem venném igénybe. Pályakezdő diplomásként kicsi gyerekkel szerintem fel sem vesznek sehova. Ez esetleg akkor lehet hasznos, ha véletlenül besikerül, de szerintem a diplomásoknak van karriercélja, és nem fognak egyből a diploma után szülni.

2022. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanilyen alapon az alanyi jogon járó anyasági támogatásnak és GYES-nek sincsen értelme. A diplomás GYED mögött legalább látszik az akarat, hogy valamit majd egyszer valóban hozzá akar tenni a közösbe, de ha erről lehetne statisztikát csinálni, biztosan könnyen kisülne, hogy többségben vannak azok a nők, akik nem is fognak sosem dolgozni, mert 8 általánossal nem kellenek sehol (ha egyáltalán jelentkeznének).
2022. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
A gyessel meg az egyéb alanyi jogon járó támogatásokkal sem értek egyet, de nem arról szólt most a kérdésem.
2022. okt. 13. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!