Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért létezik a diplomás...

Miért létezik a diplomás gyed, mi értelme? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Nekem annyira abszurd támogatni azt, hogy a nők úgy vállaljanak gyereket, hogy még egyetlen napot sem dolgoztak le az életben. Nem tesznek hozzá semmit a saját gyerekvállalásuk alapjainak megteremtéséhez, csak kivesznek a közösből, mielőtt egyáltalán beletennének valamit.


Miért olyan nagy elvárás, hogy az ember dolgozzon már le egyetlen évet legalább, mielőtt szül?



2022. okt. 13. 12:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%

Azért a gyerekvállaláshoz ketten kellenek. Aki hallgatóként vagy nagyon friss diplomásként be tud vállalni egy gyereket, azért annak a párja/férje nem keres rosszul. Vagy a családja. Ergo ők jó sokat adót befizetnek.


Meg mégis mivel jobb az, ha dolgozik két évet, utána elmegy szülni, csed, gyed, gyes, utána aztán vissza dolgozni, vagy ha előbb szül, és gyeden van, aztán folyamatosan dolgozik tovább? Be fogja rakni ő is a közösbe. Főleg, hogy a diplomás gyed maximuma kevesebb, mint a sima gyed maximuma.

2022. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
69%
Manapság sok ember mire kijut a padból és ledolgozik 1 évet addigra kezd kifutni az időből gyerek terén ha pl mesterszakot is leteszi. Akkor már egyszerűbb gyereknevelés alatt végigvinni az egyetemet aztán utána dolgozni. Nekem ezzel inkább az a bajom,hogy sokan mikor ezt bevállalják végül nem dolgoznak egy napot sem,de ugye már van gyerekük, így viszont nehezebben kapnak munkát és bizony van aki inkább háztartásbeli marad emiatt. Viszont maga a tény hogy valaki ezt az utat választja nem zavar mindaddig amíg nem akar engem meggyőzni, hogy én is tegyem ezt.
2022. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%
19 évet dolgoztam mielőtt elmentem szülni, tehát tettem be a közösbe. De nem, egyáltalán nem zavar a diplomás gyed. Ki vagy te, hogy elvárod, hogy dolgozzon valaki legalább egy évet mielőtt szülni merészel? Majd később elmegy dolgozni valószínűleg, aztán befizeti azt a rengeteg pénzt, amit "kivett a zsebünkből". Vagy úgy is mondhatnám, hogy a "milliárdjainkból" (ez a kedvencem). Előlegezzük már meg a bizalmat, na. Ha már a hajléktalanoknak szállókat tartunk fent, meg dobáljuk nekik az aprót piára, férjen már bele ennyi a büdzsébe. Elképesztő, hogy egyes emberek miken nem képesek fennakadni.
2022. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
64%
Az elég nyilvánvaló, hogy miért létezik. Magyarország egy elöregedő ország, kell az utánpótlás hogy neked majd legyen ki kitermelje a nyugdíjadat. Viszont a középosztály értehtő módon nem szívesen vállal gyereket, vagy nagyon max kettőt. Ellenben a szegény, iskolázatlan réteg szül mintha muszáj lenne, de az ő gyerekeikből nehezen lesz olyan adózó felnőtt aki majd többet rak a rendszerbe mint amennyit kivesz. Már a többi Fideszes családtámogatáson is érezni a szándékot, hogy a középosztályt szeretnék támogatni a gyerekvállalásban (most hogy ez mennyire sikerült azt hagyjuk). A diplomás gyed ugyanez. Még lehet hogy nem dolgozott, de majd várhatóan fog, hiszen azért csinálta a diplomáját. És ami még fontosabb, hogy a gyereke is potenciális a jövőben sokat adózó állampolgár. Az elöregedő társadalmakban a legnagyobb kincs.
2022. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%
Most komolyan ekkora összeget sajnálunk valakitől a mai világban? Istenem de jó lenne egyszer még megélni, hogy nem mások zsebébe turkálunk, hanem hálát adunk azért ami nekünk jutott és, hogy egyáltalán úgy élhetünk, ahogy…
2022. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem zavar. Aki 1-2 évet dolgozik, az sincs előrébb sokkal befizetés szempontból, sőt, karrierszempontból se nagyon szerintem.

Aztán ma már egyetemet kell végezni ahhoz is, hogy pl ovónő legyen, egy közalkalmazott esetén a befizetés is nehezen értelmezhető, de semmiféle karrierről sem csúszik le, ha egyből diploma után szül, nem? Szóval szerintem kicsit tágabb itt a kör, mint ami elsőre eszedbe jutott.

2022. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%

Ok, akkor nem ez volt a kérdésed.

Én egyetértek vele. Nekem olyan végzettségem van, amivel diplomázás után még erősen ajánlott szakvizsgát is szerezni, ami ideális esetben is legalább 3 év elkötelezettséget jelent. De vannak nem ideális esetek, így ez csúszhat. Ezt nyilván az ember nem szakítja meg szüléssel, főleg mivel marha nehéz amúgy ezekbe a képzésekbe bekerülni. Maga az egyetem is amúgy 5 éves, de a társaság fele csúszik, és 6 vagy 7 év alatt végzi el. És akkor még ehhez jönnek azok az 1-2 évek, amiket akkor veszítesz, ha 5 éves gimibe jártál, vagy érettségi után nem felvételiztél azonnal. Nem csoda, ha valaki azt mondja, hogy diploma után gyorsan lerendezi a szülést, mert ha nem figyel, egyszer csak 30x évesen ébred fel arra, hogy nagy nehezen mindent kijárt, ami ehhez a végzettséghez kell, de lassan ki is fut az időből, ha még akar gyereket. Karriert bármikor lehet építeni, gyereket szülni viszont nem. Aki pedig kijárt egy egyetemet, ott igen valószínű, hogy az illető fog dolgozni.

2022. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem önköltséges képzésen vett részt, akkor is a közösből vesz ki mindenki, aki diplomát szerez, még mielőtt befizetne, ez nem zavar? És jelentősen többen, mint akik a diplomás GYED-et igénylik.

Engem amúgy nem zavar ez, sokkal szívesebben támogatom a diplomás fiatalokat GYED-del az adómból (haha), mint a faluvégi c-asszonyt a tizedik gyereke után járó GYES-sel, mégis melyikük fog nagyobb valószínűséggel, nagyobb arányban visszaadni a közösbe? Naugye. Én támogatom, hogy legyen lehetősége a fiataloknak is gyereket vállalni, ne legyen rákényszerítve valaki választani, hogy ha 30 előtt akar babázni, akkor vagy nem megy egyetemre, vagy nem babázik 30 előtt (vagy csinálja azt, amit én, hogy dolgozik 2 évet, aztán rohamtempóban gyorsan bevállal két gyereket, hogy még letudja 30 éves kora előtt, de baromira megszenvedi a kis korkülönbséget minden létező szempontból is).

2022. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
4%

Én semmilyen gyeddel, családi pótlékkal meg effélével nem értek egyet.

Szüljön az, akinek van pénze, az én hobbimat se támogatja senki.

2022. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 NTBS ***** válasza:
Igen egyetértek vele.
2022. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!