Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért létezik a diplomás...

Miért létezik a diplomás gyed, mi értelme? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Nekem annyira abszurd támogatni azt, hogy a nők úgy vállaljanak gyereket, hogy még egyetlen napot sem dolgoztak le az életben. Nem tesznek hozzá semmit a saját gyerekvállalásuk alapjainak megteremtéséhez, csak kivesznek a közösből, mielőtt egyáltalán beletennének valamit.


Miért olyan nagy elvárás, hogy az ember dolgozzon már le egyetlen évet legalább, mielőtt szül?



2022. okt. 13. 12:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%
Éppen azt akarja pusholni a kormány, hogy mielóbb szüljön a nő gyereket. Ezt azzal tudja segíteni, ha ad valami alamizsnát úgyis, ha nem dolgozott előtte a nő és kitolódott a lehetséges gyermekvállalása a felsőoktatás miatt éveket. Engem nem zavar. Ami viszont veri a biztit, hogy én 5+ ledolgozott évvel, két munkahellyel, baromi jó fizetéssel is a gyed maxot kapom. Szerintem ez kevésbé fair, de ez van. Nem kell a CSED mértéke, mert az esetemben az pl. már akár túlzás is lehetne. Persze jól jön, jól esik, de bőven több, mint a szükséges. Mondjuk a GYED max 1,5-2-szeresével kibékülnék. Mármint ha annyira módosítanák maxot mindenkinek. Legalább sávosan. Mert értem, hogy az a cél, hogy menjek vissza dolgozni, de egy fél éves gyereket jó érzéssel nincs hova tenni. 1-1,5 évesen már TALÁN beveszik bölcsibe, szóval addig adnék magasabbat, utána mehet alacsonyabb és végül jöhet a vicc kategória gyes.
2022. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek vele. A baráti-ismeretségi körömben annak idején pont ezen matekoztunk, hogy oké, diploma, esetleg doktori képzés, de utána 2 évig még nem jöhet a gyerek, különben teljesen a férj fizetéséből kell kijönni. Ha viszont kivárjuk, már az elsőnél is 30 körül leszünk, ami biológiai szempontból kicsit későn van... ha nem jön egyből, akkor pláne. Ismerek olyanokat, akiknek egyetem alatt becsúszott a baba és nehezen bár, de megoldották nélküle, de olyat is, aki emiatt nem tartotta meg és azóta is furdalja a lelkiismeret. Na most a diplomás GYED nem egy egetrengető összeg, de a semminél több.

Aki a GYED max. miatt morog, megértem, aki az átlagfizetés felett keres, annak nagy bukta.

2022. okt. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%

Jobban egyetértek vele, mint azzal az új ostobasággal, hogyha előre bevállalod, hogy 30 éves korod előtt szülni fogsz, akkor elengedik az szja-t (vagy hasonló).


Sokkal jobban támogatnám mondjuk, hogy a 25 év alattiak kapjanak támogatást az óvodákban vagy kapjanak több gyed-et vagy tudom is én, de valami meglévő dologra adjanak olyan támogatást, ami miatt nem hazárdjátéknak tűnik a gyerekvállalás.

2022. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
55%
Én a kérdezővel értek egyet.
2022. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
36%
Én egyet értek vele, több 25 év körüli ismerősöm is ezt az utat választotta. Házasok voltak, szerettek volna babát, de az első diploma megszerzése csúszott, mivel nem elsőre találták meg az álomszakjukat. Bőven lesz még idejük beadni a közösbe, több mint 40 évük.
2022. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

" #8 Én egyetértek vele. Ha diploma után még elmegy a nő dolgozni, akkor mikor fog szülni? 30 évesen? "


Ezzel mi lenne a probléma? Két diplomát és doktorit végeztem, most vagyok 32, 6 éves folyamatos munkaviszonyom van, ahova várnak majd vissza, most tervezzük az első gyereket. Hol itt a gond?

2022. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#26 vagyok, ja igen, a gyed max az nevetséges összeg ahhoz képest amennyit most keresek, hogy a francba vegetáljak ennyiből.. CSED után gyed alatt már tervezek is visszamenni fél állásba homeoffice-ba, nem szeretnék ennyire keveset keresni..


persze szerencsés vagyok, mert olyan a munkahelyem, hogy ezt megtehetem.

2022. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
79%

#26

Think out of the box

Semmi gond azzal, hogy így csináltad. Egy kutatói pálya valószínűleg egyébként sem járható úgy, hogy diploma után szülsz 1-2-3 gyereket, és aztán folytatod. (Többek között ezért sem döntöttem a kutatói pálya mellett.)

De aki már 25 éves korában is nagyon vágyik gyerekre, annak ez jó lehetőség lehet. Komolyan, mi értelme elmennie dolgozni, hogy (ideális esetben) próbaidő után már jelentse is be a terhességet? Persze lehet mondani, hogy dolgozza be magát akkor 1-2 évre, de minek? A legtöbb embernek nincs karrierje, teljesen felesleges a családját a munkahelye köré szerveznie.

Egyébként aki több gyereket is szeretne, annak amúgy is át kell szervezni a karrierjét. Ismerek orvost, aki a gyerekek után teljesen más vállalkozásba kezdett, mert a gyerekek mellett nem akart műszakolni.

Arra akarok kilyukadni, hogy a különféle emberek életében mások a prioritások, és jó, hogy ezt is támogatják.

2022. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Oké, 28-as, és aki egyetem után munka helyett egyből elmegy szülni, az mit csinál, ha a férje lelép/meghal vagy bármi krach beüt? Azért egy olyan országban, ahol a házasságok 70%-a válással végzödik, ez nem az a kategória, hogy "áh, velem úgysem történhet meg, kár ezen aggódni".
2022. nov. 3. 13:03
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

29 valamennyire jogos a felvetés, de ez mindenkire vonatkozik, sőt ilyen szempontból kevésbé veszélyeztetett az, akinek legalább van diplomája, mint aki képesítés nélkül gyartósoron dolgozott 1-2 évig családalapítás előtt.

Na meg felnőtt emberekről beszélünk, meg fogják oldani. Ha 70% úgyis elválik (ami nem igaz, és nem is a kisgyerekes korban szokott megtörténni, hanem a gyerekek iskolás korában) akkor főleg nem érdemes emiatt halasztani a tervezett gyereket,nem? Ilyen szempontból miért pont a diplomás fiatalok zavaróak?


Én személy szerint dolgoztam diploma után 3 évet és ha lelépne a férjem majdnem pont ugyanolyan nehéz helyzetben lennék, mintha nem dolgoztam volna.

2022. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!