Hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

26éves vagyok a férjem 37!

Jelenleg nincs olyan munkám ahonnan eltudnék menni szülni.

Bevállalnátok hogy gyesre szültök

Vagy várnátok a megfelelő munkahelyre?

Azért a férjem se lesz már fiatalabb ami kezd aggasztani egy kicsit baba vállalás szempontjából…



2022. dec. 21. 10:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Én biztos, hogy nem szülnék gyesre... De ez én vagyok.

1 évet kell ledolgozni, ahhoz, hogy kapj rendes ellátást. Másik opció, hogy az apuka igényli a gyedet, de csak fel éves kortól.

2022. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Soha nem tudhatja az ember mit hoz a jövő, de így tuti nem vállalnám.
2022. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

A férjed kora tök irreleváns. Ráadásul egyáltalán nem számít idősnek. A tiétekhez hasonló korkülönbségnél ismerősi körben a nők már harmincasok voltak, az apák pedig negyvenesek, mikor jött az első baba.

Nem kérdés, hogy elmennék dolgozni, és akkor szülnék, ha minden juttatást megkapok, nem részemről a nagy nullára, és a férjem fizetésére alapozva, aztán azzal magyarázom a döntésem, hogy az ő kora miatt döntöttem így...

2022. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Én épp pályát módosítottam, mikor a gyerekvállalás szóbakerült, akkor tanultam, illetve kezdtem el munkára pályázni. 26 voltam én is. Mi adtunk egy belátható határidőt a munkatalálásra (ez nálunk fél év munkatalálás és mellette legalább fél-1 év év munka, amikor el kezdtünk volna próbálkozni, de én otthonról is végezhető munkára váltottam, így tudtam, hogy szülés előtt legalább 1 évet fogok tudni dolgozni, ha ágyból akkor onnan). Végül 4 hónap alatt találtam munkát, és onnanól még 1 évig dolgoztam, mire próbálkozni kezdtünk. Az alatt az 1 év alatt elmentem kivizsgáltatni a hormonjaim, és mivel nem voltak rendben, így már addigra tudtam ezühyben lépéseket tenni, csináltam a hormmonntornát illetve diétáztam.


Az első hónapban összejött. Onnantól végig dolgoztam, a 30. héttől ágynyugalom kellett, így onnantól az ágyamból a szülés beindulásáig. Szerencsére vártak is vissza.


Ha nem sikerült volna munkát találnom, akkor legkésőbb 1-1,5 éven belül el kezdtünk volna próbálkozni.

2022. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
A férj kora olyan szempontból nem irreleváns, hogy a genetikailag hordozott betegségek kockázata nő a férfi életkorával is 40 év felett.
2022. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
15%

"Jelenleg nincs olyan munkám ahonnan eltudnék menni szülni."


Minden munkahelyről el tudsz menni szülni, maximum nem vesznek vissza, vagy gyerek mellett nem lehet tovább csinálni.

Ha valóban akarsz gyereket, akkor ne várj a csodára, hanem most szülj. Mikorra találnád meg a szerinted szüléshez megfelelő munkahelyet? Mert gondolom eddig is keresgéltél, és eddig sem találtál. Aztán, ha odakerülsz, azonnal teherbe is akarsz esni? Mert akkor alaposan elromlik körülötted a légkör, valószínűleg el is küldenek vagy annyira utálni fognak ott (egyébként teljes joggal), hogy magad fogsz elmenni.


Az a kifejezés meg, hogy "gyesre szülni", az egy baromság. Férjed van, gondolom nem munkanélküli. Az ő jövedelmét miért nem számolod bele?

2022. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Csak ezek a makacs számok amik nagyon zavarnak

Ő lesz 40 éves mire születik a kicsi

Tegyünk fel 30as éveiben házasodna… lehet már az apja nem lenne ott az esküvőn

Ilyenkor össze szorul a szívem is ha a jövőre gondolok

2022. dec. 21. 10:25
 8/27 A kérdező kommentje:

Férjemnek van munkája évek óta

Viszont aggaszt pl a gyes összege

Veszünk a Picinek pelenkàt tápszert és el is ment a pénz

1-2 éve megvolt 35-40ezerből a havi élelmünk

Most 80-90ezer amit költünk csak ételre

Számunkra pont rosszkor jött ez is ilyen szempontból

2022. dec. 21. 10:31
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Ha arra vársz, mikor lesznek megfelelők a körülmények, akkor sose lesz gyereked.

Az élet mindig hozza a problémákat. Nincs háború, a férjednek van állása, gondolom a lakhatásotok is megoldott. Tehát az alapok rendben vannak. Ami ezen felül adódik, azt meg akkor kell megoldani, amikor odaértek.

2022. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Akkor szoruljon össze a szíved inkább, ha arra gondolsz, hogy a GYES összege mai világban kb.semmire nem elég, tehát lehet, hogy meg se tudnál neki adni mindent, amit amúgy ha kicsit várnál, CSEDből-GYEDből kényelmesen!

Egyébként meg bárkivel történhet bármi akár holnap is, szóval nem arra kell gondolni elsősorban, hogy apuka a kora miatt nem lesz ott a gyerek esküvőjén!

2022. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!