Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik hezitáltak azon, legyen-e...

Akik hezitáltak azon, legyen-e harmadik gyerekük, mi alapján sikerült végül döntenetek? És mire jutottatok?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 12:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk az döntött, hogy nem volt problémamentes a második terhesség. Bármennyire is szeretnénk még egy gyereket, nem merünk kockáztatni.
2022. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiak.

Nem is elsősorban a plusz kiadások meg a munkából kiesés. Az még belefért volna. Hanem az ingatlan. Három gyerekkel már kellett volna egy nagyobb, de azt nem tudtuk kigazdálkodni sehogy sem.

2022. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
14%
Bennem inkább az merülne fel, hogy valakinek miért kell 2-nél több gyerek :D Számomra az 1 az elfogadható, de mondjuk 2 az, ami a gyerek számára is optimálisabb lehet. 3. gyerekre semmi szükség, hacsak nem anyagi okkal született (lásd: CSOK-os csókák)
2022. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem lett több okból, de a legfontosabb nálunk is a lakás. A meglévő kettő is egy szobában van még, most költözünk nagyobba, de ha most jönne egy harmadik, megint ott lennénk, ahol a part szakad. Nem lenne hova tenni (max. valamelyik tesójához, biztos baromira "örülne" neki).

Most kiskamaszok a gyerekeim, szívesen babáznék újra, idős sem vagyok még hozzá, de hát ez most így alakult. A meglévőek fontosabbak.

2022. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az anyagiak és a 2.szülésem volt az I-re a pont.


Ugy akarjuk őket felnevelni, hpgy lehetőleg ne kelljen a boltba azt m9ndani bármire is (persze az ésszerűseg keretein belül) hogy nem veheti meg mert nincs rá.

Emellett egyetem, jogsi, stb... arról nem is beszelek, hogy esetleg egy lakás...

Mi ferjemmel mind a ketten szegény csaladban nőttünk fel, üres zsebbel jöttünk el otthonról. Tudjuk milyen, mikor körülöttünk mindenkit tamogatnak, mi meg kidolgozzuk a belünket.

Kettőnek is nehéz lesz, nem hogy háromnak.


Emellett a 2.terhesség már problémas volt. 8 honapja szültem és még mindig igencsak erzem a mellékhatásait. Így egy 3.már nem férne bele nekem testileg sem

2022. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 Derjaderja ***** válasza:
100%

3. Én ezt nem is értem ezt a felmérést.

Lehet hogy szeret a gyerekekkel foglalkozni, életet adni, van még "anyai ösztön". És amikor a legkisebb is nagyobb lesz, akkor úgy érzi a család, hogy jó lenne még egy.


Nálunk az uram 46 éves, 3 és 1 éves gyerekeink vannak. Késő lesz már harmadikra.

2022. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 Derjaderja ***** válasza:
100%
Felvetést
2022. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%
A második után úgy éreztem, hogy szeretném mégegyszer átélni a babázást. Akármennyire is hihetetlen pl a 3as féléknek..
2022. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok is válaszolhatnának, akik a2. Mellett döntenek.

( és nem etetve a 3. Válaszadót…nem a csok miatt.


Mert a környezetemben most csak olyat látok és elkeserít.


Mi is szeretnénk 3. -at

Mert szeretnénk és ténlyeg már csak az anyagiaktól tartunk.

Pedig se csokunk, ingatlan is tehermentes.

Kocsit se kellene cserélni, mert 7 személyes..


De még így is át kell gondolni

2022. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
43%

Hármat szerettünk volna, három lett. Nem hezitaltunk :)

A korkülönbség viszonylag kicsi, kevesebb mint 4 év a legkisebb és legnagyobb között. Tök jól elvannak egymással is. Öröm nézni őket.


Anyagilag sem vészes eddig.


Ha szeretnétek akkor hajrá.

Ha igazából nem is szeretnél akkor baromi könnyű valami kifogást találni 😀

Az anyagiak szerintem nem kifogás, legfeljebb átmenetileg. Lehet tanulni, költözni, jobban fizető melót vagy saját vállalkozást csinálni stb. Ha egészségügyi gond van vagy túl idősek vagytok hozzá az persze egész más.

2022. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!