Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti hogy döntenétek? Szeretnék...

Ti hogy döntenétek? Szeretnék még egy gyereket. De szeretnék munkát is váltani, közben suliba is járok, ahol halasztanom kellene. Mi lenne helyes?

Figyelt kérdés
Jelenleg már van két gyerekünk. Elvagyunk, viszonylag jól élünk. De mégis anyagilag jobban járnék, ha munkahelyet váltanék, mert most nem vagyok rendesen bejelentve, viszont tudnék itthonról dolgozni amíg a baba kicsi, mert eddig is ez volt, amikor megszületett a lányom, akkor itthonról dolgoztam, szerintem most is engednék. De nem szeretem a munkám, mert stresszes, váltanék. Beszélek két németül, angolul és van több éves szakmai gyakorlatom és elég sok ismerősöm, akik HR területén tudnának segíteni munkát találni. De Most még van egy évem a suliból, ami ugyan levelezős, de elég rossz a beosztás, mert 3 hétig kell egy félévben suliba járni, nem hétvégén van az oktatás. Emiatt nehéz lenne az új munkahelyen, de talán nem kizárt, vagy halasztanék is. Úgy gondoltam, hogy ha találok állást, akkor halasztok és akkor majd ha lesz baba folytatom a sulit. De nem tudom, hogy ma mennyire nehéz normális fizetésért elhelyezkedni. Gyerekekért el tudnak menni a nagyszülők, ha betegek van aki vigyáz rájuk. Nem gond. Kicsit mégis bizonytalan vagyok, hogy a mostani állásomban viszonylag szükség van rám, elég egyedi programot tanultam meg kezelni és betanítani mást az hosszú idő lenne, én is kb 3 hónapig csak tanultam. Jelenleg nem sok ember ismeri ezt a programot itthon, elég egyedi gyártói program. A főnököm viszont kézbe akar adni pénzt, de mi meg éppen a családi adókedvezményt akarjuk kihasználni, ezért nem igazán járok azzal jól. 3 gyerek után azért sokkal jobban járok, ha normálisan be vagyok jelentve. Vagy vélemények?
2014. aug. 18. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom megmondani, hogy mi a helyes. A véleményem az, hogy szerintem vállalját a babát. Terhesen is tudsz suliba járni+otthonról dolgozni. Gondolom a munkát saját magadnak osztod be, tehát a gyerekekre is van időd. Szerintem szüld meg a babát és, ha bölcsis/ovis lesz akkor válts munkahelyet. Így be tudnád fejezni a sulit, a család is bővülne és új munkahelyed is lenne+családi adókedvezmény.

De ez csak az én véleményem. Mindjárt jönnek lepontozni azok akik szerint a munka az első, a családbővítés csak huszadrangú dolog.

2014. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a gyerekre szavazok, azt biztos nem bánod meg, a munkahelyek mindig bizonytalanok. Főleg, hogy van segítséged is, nincs mitől félni. Ha öreg leszel, nem annak fogsz örülni, hogy jobb színvonalon éltél valameddig, hanem, hogy bevállaltad a harmadikat. És speckó programra is magasról tenni fogsz később, ezt csak most érzed fontosnak! Szeretnék a helyedben lenni, mi még a 2.-kal próbálkozunk, de segítségem semmi. Szüleim meghaltak :(
2014. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vállalj még egy babát. Viszont úgy gondolom, ha valaki 3 gyereket szeretne, az ne a nagyszülőknek szüljön. Minek 3 gyerek, ha nem a szüleik nevelik?

Nekem is 3 gyerekem van, de elképzelni nem tudom, hogy a nagyszülőkre bízzam bármelyiket is lázasan én meg percenként telefonálgassak haza, hogy van a gyerek!

Ugyanakkor, a nagyszülők gondolom a nyugdíjas éveiket szeretnék élvezni, nem még mindig gyereket nevelni. Az én gyerekeimre is vigyáznak nagyszülők, ha nagyon muszáj, de inkább részmunkaidőben dolgozok és ha betegek én vagyok velük, mert szeretem én ápolni őket. Az én anyukám már pl. 37,2 hőemelkedésre rögtön lázcsillapítót adna a gyereknek!

Szóval, akkor vállalj még egy gyereket, ha időd is lesz rájuk!

2014. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ehhez sajnos egy olyan férj kell aki eltart egyedül egy családot, de ma szerintem sok helyen nem ez van. Amúgy a szüleimmel egy óriási családi házban élünk és nagyon szívesen vannak a gyerekekkel. A gyerekeim gyakran betegek, vagyis ha köhög én már otthon szoktam tartani 3 napig. Ilyenkor vannak a nagyszülők, nem terhelem le őket. De igenis jó, hogy vannak, nem nekik szülök, szép is lenne:)
2014. aug. 19. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!