Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben ti hogyan...

Ebben az esetben ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 24 éves korom óta mindig is dolgoztam, de az előző főnököm nem jelentett be, csak hitegetett, hogy majd, majd, így kénytelen voltam felmondani, most munkanélküli vagyok. December óta keresek munkát, de egyszerűen nem jön össze, már teljesen kétségbe vagyok esve. Már szeretnénk gyereket is, de amiatt, hogy nem jelentettek be, nem akartuk bevállalni. Most viszont már felvetődött, hogyha még néhány hónap keresgélés után sem találok munkát, akkor belevágunk, tudva, hogy nem jár majd gyed. Ti várnátok még akár éveket is, hogy szüljetek, vagy ilyen körülmények között mégis belevágnátok? Férjem egyébként viszonylag jól keres, és van saját lakás is, de az lenne a legideálisabb, ha munkahelyről mennék szülni.

Viszont a legtöbb állásinterjún nyíltan kimondják, hogy hosszútávra keresnek embert, én meg férjnél vagyok, 29 éves vagyok, és még nincs gyerekem...szerintem több helyen is emiatt nem engem választottak. Ti mit gondoltok, mit kellene tenni ilyen szituban?



2014. febr. 17. 08:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én a helyedben most vállalnék gyereket.lehet hogy a gyes közel sem olyan jó mint a gyed,de később lehet gndot okozna a munkahelyen hogy nincs gyerek mert el mész szülni.könnyebb gyerekkel elkezdeni ezt az egészet.saját tapasztalat
2014. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Munkanélküliségre nem megoldása a gyerekszülés. Kérdező ha még tesót is akartak akkor 5-6 évig gyes-en vagy 4évig gyed-en plusz 2 év gyes nagyon nem mindegy.

Később meg a gyerek beteg lesz az oviba azért nem vesznek fel, majd szerinted. Senkinek sem könnyű a munkakeresés.

2014. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Persze, munkanélküliségre nem megoldás a gyerekszülés, de az sem, hogy 29 évesen még éveket vársz, hogy több pénzt kapj, amit egy tollvonással bármikor elvehetnek (gondolok itt a törvényekre). Az sem biztos, hogy egyből jön a baba.

Mérlegeljétek, hogy a férjed fizetéséből kijönnétek-e. Sajnos hamarabb kellett volna lépned amiért nem jelentettek be.:( Akármilyen munkát is, de vállalj el valamit ahol bejelentenek, amellett is lehet keresgélni valami normálisabbat. Adj magadnak erre pár hónapot, azután hátha könnyebben döntesz a baba kérdésben.

2014. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
1.vagyok.én sem munkanélküliségre szültem.de várjak 40 éves koromig mert nincs munkám?a párom fizetéséből jól kijövünk,ha megy oviba én is mehetek dolgozni.senki nem lesz fiatalabb,ne várja már mindenki a sültgalambot
2014. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Na jó azért 29 évesen ne temessük még.
2014. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell negyvenig várni, 29 éves ha legkésőbb 31-32 éves korrá nem talál munkát akkor valamit ő csinál rosszul.
2014. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nyilván én is jobban örülnék neki, ha dolgozhatnék, és úgy vállalnék gyereket. De eddigi állásinterjúim során vagy az volt, hogy nem jelentenek be, csak részben, vagy dolgozzak sszámlásként, vagy csak azt firtatták, mikor akarok szülni. Volt, aki úgy kezdte az állásinterjút, hogy kijelentette, be sem akart hívni, mert ő hosszútávra keres munkaerőt, és én férjnél vagyok, biztos szülni akarok. Ez okozza a dilemmát is, minél idősebb leszek, ez annál inkább kérdés lesz. Elmennék én takarítani is, onnan meg azért zavarnak el, mert túlképzett vagyok...
2014. febr. 17. 10:05
 8/18 anonim ***** válasza:
De mi a végzettséget? Ez szerintem azért nem indok, mert ha meglesz a gyerek sem fogsz kelleni,hisz az oviba két napot megy 3 napot otthon van és akkor táppénzre kell menned. Munkáltató ha akar mindig talál kifogást.
2014. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha akármilyen munkát elvállalnál (bolti eladó, pénztáros, felszolgáló, ami jön). A próbaidő lejárta után pedig máris lehetsz terhes. Nem túl korrekt a munkáltatóval, hogy kvázi gyerekszülésre mész oda dolgozni, de legyünk őszinték, a munkáltatók sem szoktak korrektek lenni.
2014. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tanári és tervezőgrafikus végzettségem van, eddig szaktanárként és grafikusként is dolgoztam.
2014. febr. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!