Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 éven aluli kismamák adóment...

30 éven aluli kismamák adómentessége automatikusan jár, vagy meg kell igényelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Január 3.-ától igényeltem meg a csedet,gyedet, a kiírt dátum figyelembe vételêvel, ami január 19. Nos én 29 éves vagyok, ezért akkor elvileg én adómentes leszek még 30 éves korig. Ez automatikusan fog járni nekem, vagy kell majd valamilyen papírt benyújtani hozzá? Amikor leadtam a munkáltatónál a csed,gyed együttes igénylőt, akkor elfelejtettem megkérdezni hogy ez hogyan fog működni. Van valami teendőm?

2023. jan. 4. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ki kell tölteni egy adónyilatkozatot, ha igénybe akarod venni év közben.
2023. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem leszel adómentes, mert már 2022-ben jogosult voltál az adókedvezményre, nem csak január elsejétől. Szopacs
2023. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Így, ahogy 2 mondja. Csak lesz mentes, akinek 2023-ban képződik a jogosultsága.
2023. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértenék veletek, de én is ma olvastam a következő cikket.


[link]


Szóval lesznek itt még érdekes dolgok.

2023. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Micsoda? És ha januárban fogant valaki gyereke, de decemberben volt az utolsó menstruációja, az sem jogosult?
2023. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ohh, akkor a cikk alapján de.
2023. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
44%
Neked sehogy, mert ez csak azoknak fog járni, akik január 1. után töltik a 12 hetes magzati kort.(mert ezzel nyílik meg a családi adókedvezmény.)
2023. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A családi adókedvezmény nem egyenlő azzal, amit 12 hetes kortól lehet igényelni. Azt magzati adókedvezménynek hívják.
2023. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne beszéljetek baromságot


3 féleképp lehet jogosult valaki rá


Olvassàtok el a kormànyinfót:


Magzat után (91 nap)

Vérszerinti gyeek után


Örökbefogadott gyermek után


Màrmelyik a 3 esemény közül 2022.dec. 31-e utàn következik be, éd 30 alatti az anyuka, akkor jàr.


Igényelni kell, nem automatikus.

2023. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem lenne fontos megkülönböztetni, hogy magzat és vér szerinti gyermek, ha csak az egyik megnyílása lenne érdekes.


( bocs az elíràsok miatt a 9-es válaszomban)



5. § Az e rendelet szerinti kedvezmény abban az esetben illeti meg a fiatal anyát, ha magzatára, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel a családi kedvezményre való jogosultsága 2022. december 31-ét követően nyílik meg.

2023. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!