Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 éven aluli kismamák adóment...

30 éven aluli kismamák adómentessége automatikusan jár, vagy meg kell igényelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Január 3.-ától igényeltem meg a csedet,gyedet, a kiírt dátum figyelembe vételêvel, ami január 19. Nos én 29 éves vagyok, ezért akkor elvileg én adómentes leszek még 30 éves korig. Ez automatikusan fog járni nekem, vagy kell majd valamilyen papírt benyújtani hozzá? Amikor leadtam a munkáltatónál a csed,gyed együttes igénylőt, akkor elfelejtettem megkérdezni hogy ez hogyan fog működni. Van valami teendőm?

2023. jan. 4. 09:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Már több helyen tisztázták, hogy annak is jár, aki még január 1. előtt esett teherbe.
2023. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy értelmezem hogy ha most ebben az évben születik meg a baba, akkor jogosúlt leszek rá!!!!

Ezt az adóelőleg nyilatkozatot akkor majd szülés után kell kitölteni és leadni a munkáltatónak?

2023. jan. 4. 23:10
 13/14 anonim ***** válasza:

Te is leadhatod, de mhbkáltatóval egyszerűbb

Úgyis 1001 papír kell oda

2023. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De szülés után?
2023. jan. 6. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!