Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek 2 tizenéves gyerek...

Akiknek 2 tizenéves gyerek után van 1-2 éves gyerekük, ők általában a 3 gyerek adómentessége meg a kedvezmények miatt szülték? Véleményetek?

Figyelt kérdés
Milyen kedvezmények vannak 3 gyerekre? Igaz hogy adóelőleget nem vonnak és családi adókedvezmény is van?
2019. márc. 30. 05:56
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez milyen hülyeség már bocsi. Nálunk 9 és 11 évesek voltak a nagyok, amikor a pici született. Korábbra terveztük, de így jött össze. De még ha ez is lett volna tervben, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá. Nem szoktam azt firtatni, hogy kinek mikor és miért lett annyi gyereke, amennyi van. Nem tudhatod mi van a háttérben, de manapság divat ez a "biztos a csok, meg a kedvezmények miatt szült" hozzáállás. Biztos van ilyen is, de szerintem nem kéne általánosítani.
2019. márc. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Négy gyerek után van adómentesség ha jól tudom és ez is csak februárban lett bejelentve. Úgyhogy nem.
2019. márc. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
2 tízéves (ikrek) és egy 17 éves gyermek után lett a pici (második házasság). Eszembe nem jutott adómentesség miatt szülni. Ha nincs olyan sok fizetésed, akkor gyakorlatilag a nettó pár ezer fttal kevesebb csak, mint a bruttó. A négy gyerekes adókedvezmény az csak azoknál ér valamit (majd 2020-tól, akinek már csak egy vagy két gyerek után járna a családi adókedvezmény. Én pl. most a pici után kapom csak, a nagyok beszámítottak (egyetemisták). Így a fizetésem alig lesz több januártól, csupán 14 ezer ft-tal fog nőni.
2019. márc. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a 15 és 11 éves mellett van egy 2 éves.

A legkisebb közös gyerek a második férjemmel.

Szerintem ez a felállás sokkal gyakoribb, hogy új kapcsolatból születik a legkisebb, hosszú szünet után.

Ezen kívül szintén gyakori az, mikor nem tervezték, "becsúszott".

Ritkább, de létező jelenség, mikor 40 felé a női kapuzárási pánik miatt a feleség "még egyszer utoljára" babázni akar.

Van még a "kapcsolat mentő" késői gyerek.

Nem ritka az se, amikor egészségügyi okból nem sikerül évekig a kistesó.

Meg még sok oka lehet, ha két nagy mellé vállal valaki egy kicsit. De ha matekból legalább kettes volt valaki, akkor tudja, hogy csak a pénz miatt nem érdemes. Csak gondold végig: 3 gyerek után jár kedvezmény, ha a legnagyobb betölti a 18-at, már nem is kapják. És akkor kerül egyre többe a legkisebb, mikor kezdi a sulit. Tehát anyagilag egyáltalán nem jó ötlet a nagy korkülönbség.

2019. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Tapasztalatom csak becsúszott, vagy pont azt hitték, már nem jön össze, vagy új házasság miatt "készülnek" ezek a kistestvérek.
2019. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem es nem is azert, mert becsuszott, vagy uj hazassag van, ahogy az utolso valaszolo tapasztalta (vagy inkabb gondolja ranezesbol).

Az elso ket gyereket mi tudatosan kis korkulonbseggel vallaltuk es azt is elterveztuk, hogy a harmadik gyerek csak 4-5 eves korkulonbseggel szeretnenk, nezzuk meg hogy boldogulunk kettovel, amikor mar nem babak. Nem akaruk tulvallalni magunkat, hiszen mondjak, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gon.

Kozben kiderult, hogy a masodik gyerekkel autista, megkezdodtek a fejlesztesek, iskolavaltas, sok dolgot ujra kellett tervezni, igy a 4-5 evbol tobb lett. Jol vettuk az akadalyokat, elrendezodtek a dolgok, keszen alltunk meg egy gyerekre, de a nagyokkal ellentetben rengeteget vartunk ra es tobb vetelesem volt, igy mire sikerult mar 10+ evnel jartunk. Ember tervez...


Szoval amikor ennyi evnyi kuzdelem utan, tul a felidos terhessegen be mertuk jelenteni a babat a legszukebb csaladnak, barati kornek (masnak szulesig nem is szoltunk) es megkerdezte egy-ket ember, hogy a CSOK/adokedvezmeny/nagycsalados tamogatasok miatt szulok-e “gyorsan” meg egyet, akkor hirtelen nem tudtam, hogy kinevessem, vagy tarkon csapjam az illetot. 😬

Es igen, paran azt is hittek, hogy csak “besikerult”. Nem reklamoztuk a nehezsegeinket, kivulrol meg mindenki azt lat, amit akar.

2019. márc. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Új kapcsolatból született a harmadik gyerkőc. Mivel a nagy már nagykorú lett így kétgyerekesnek minősülünk.

Nincs köze a harmadik gyereknek semmiféle kedvezményhez.

2019. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem "ránézésből" írtam (rokonnál becsúszott a negyedik, óvódástársnál becsúszott a harmadik, másik rokonnál új pár jött két gimnazista mellé, akiket apa egyedül nevelt, és két ismerős is mesélte, hogy 6-10 év próbálkozás meg látszólagos menopauza után nem gondolták volna) és nem elítélően (nagyon rendesen, szeretettel fogadták őket és ez még bőven a kedvezmények előtt történt) - meg nem is én kutakodtam, maguktól mesélték :) Persze biztos van, aki így tervezte már előre vagy a kedvezmények lendítettek a kedvén, de az én környezetemben nem ez az általános, mert aki nagyobb korkülönbséget akar, az is csak inkább 4-6 évre gondol.
2019. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze, és az egyik lányom is direkt azért tartós beteg, hogy kapjam az emelt csp-t... egyébként miért fáj az neked, ha valaki, aki sok gyermeket nevel, támogatást kap?
2019. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki ilyet ismerek, hogy két nagyobb mellé jött a harmadik, ott a szülők viszonylag fiatalon (húszas éveikben) vállalták a két nagyot, és a késői harmincas éveikben egyszerűen úgy érezték, hogy szeretnének még egy gyereket, és még korban is pont belefér nekik egy baba, és már a nagyokkal is könnyebb, és az anyagi helyzetük is sokkal jobb volt, mint amikor a nagyokat vállalták, ezért lett harmadik.

Nálunk a második lett így, amikor a nagy 8 éves volt. Sőt, mi rögtön kettőt szerettünk volna még, de aztán letettünk róla, pont azért, mert anyagilag és minden más szempontból is ennyit tudunk vállalni, ennél tovább már nem vagyunk terhelhetőek. De azért fenntartjuk a lehetőséget, hogy negyvenéves korunkig még akár kattanhat valami a fejünkben és akarhatunk egy harmadikat is. Nem hiszem, hogy így lesz, de azért nem zárnám ki teljes mértékig.

2019. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!