Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa leszek májusban ! Én...

Apa leszek májusban ! Én szeretnék GYED-re menni. Tapasztalata van ebben valakinek hogy működik ?

Figyelt kérdés

A gyermek c.a. Május 15.-n születik.

A bruttó bérem átlagosan 450-470000 Ft lesz.

Biztosított vagyok az elmúlt években.

Mennyi idő után tudok gyedre menni a gyerek születését követően és vajon mennyi pénz jár ?


Koszonom



2023. jan. 4. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

az első 6 hónapban csak anyuka mehet csedre vagy gyesre, te utána kérheted a gyed extrát, az jár a fizud mellett (ha dolgozol mellette és anya marad otthon), viszont akkor kell anyának a TBt fizetnie.


a gyeded 210e lesz a 450bruttóval, mondjuk 470el is, max gyedet kapnál. plusz 10e ft adókedvezmény, plusz 12.200 csp

2023. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyival pontosítanám az előző hozzászóló válaszát, hogy csed csak a gyermek 168 napos koráig jár, nem teljes hat hónapig, ezután igényelhető a GYED az apának. Illetve mivel emelték a minimálbért, magasabb a max GYED összege is (bruttó 464ezres alapnál jár már), bruttó 324.800 Ft (nettó 276.080 plusz az adókedvezmények)
2023. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogyha anyuka kórházi kezelése vagy hasonló miatt nem tudja ellátni a babát, akkor neked is jár a csed.
2023. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy a béred ennyi lesz? Azt ugye tudod, hogy ezeket az ellátásokat nem az éppen aktuális bérből számítják, hanem visszamenőleg néznek egy 6 hós időszakot, ha teljesülnek a jogosultsági feltételek. Ugyanúgy apára is vonatkozik a 2 éven belüli 364 napos munkaviszony...stb.
2023. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!