Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed igenyles kulfoldi munka...

Gyed igenyles kulfoldi munka utan ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem találtam erről semmit, próbáltam hívni az ügyfélszolgàlatot, de nem vették fel a telefont.

Hátha járt valaki így. Párom a gyermek születése előtt külföldön dolgozott. Nemetorszagban. Oda is fizette amit kellett.

Ha ő venné igénybe a Gyed- et, azt lehetséges vagy mindenképpen Magyarorszàgi biztositott ido kell hozza?


2023. jan. 10. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az időbe beleszamit, összegben nem. Tehát kell x nap munkaviszony, ebből ha mondjuk a felét külföldön dolgozta le, akkor jár a csed és a gyed. De vsak és kizárólag a magyarorszagi adózott jövedelem lesz az alapja, a külföldön keresett jövedelem nem lesz figyelembe véve
2023. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem ertem, ha most szült akkor Csed , ha nem most szült akkor ugyan ugy mint a csedet.

De szerintem ha kint fizetett és kint volt munkaviszonya az itthon nem számít főleg ha a szülés pillanatában nem volt munkaviszonya, kint kellet volna megigényelnie a kinti munkája még aktiv ? Vagy munkanélküli ? Itthon van bejelentett munkája ? Ha itthon van és munkája sincs akkor maximum gyes jár neki, szerintem. Minden további hiteles információt az államkincstárnál tudtok.

2023. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apukarol lenne szo, ezt elfelejtettem. 2021. majusaban szultem. 2021 januarban jott haza parom. 6 evet folyamatosan megszakitas nelkul dolgozott kint. 2021 januar ota dolgozik itthon. Ez is megszakitas nelkul. Koszonom az eddigi valaszokat. Holnap ujra probalom oket hivni. Csak ez a hosszu kozigazgatasi szunet eleg sok munkat rakott a fejukre🙊
2023. jan. 10. 16:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Az osszeg nem szamit, az ido lenne lenyeges.😊
2023. jan. 10. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha itthon nem volt jövedelme, a minimálbér lesz az alap. Nem lesz nagy összeg, pláne hogy neked magad után fizetni kell majd a tb-t
2023. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!