Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatónál lehet együttes...

A munkáltatónál lehet együttesen is igényelni a csed+gyedet?

Figyelt kérdés
Milyen iratok szükségesek ehhez, a formanyomtatvanyt en vagy a munkáltató tölti ki?
2023. jan. 18. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, én a munkáltatótól, pontosabban a munkaügyistől kaptam az igénylő papírt mindkettőre. Neked kell kitölteni . Aztán majd csatolni kell hozzá a gyerek anyakönyvi kivonatát meg talán az adó kártyát (ha jól emlékszem) , fenymasolatot persze.

Elküldtem egyszerre, így nem kellett a csed lejárta után semmit csinálni, jött automatikusan a gyed .

2023. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet, még úgy is, ha a CSED-et már szülés előtt 28 nappal igényled.

Nekem küldtek formanyomtatványt e-mailben, azt nyomtattam ki, és küldtem papír alapon vissza

2023. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet,de a gyedet ígyis meg kellett igényelnem újra.Hiába mondtam,hiába látták,hogy együtt lett leadva.
2023. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy jártam, ahogy a #3. írja.
2023. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

A nyomtatványon egy plusz pontot kell kitölteni az együttes igényléshez. A munkáltató a vétkes, ha az igényt nem jól dolgozza fel.

Kérd a nyomtatványt a munkáltatódtól (de le is lehet tölteni), te töltöd ki és küldöd vissza.

2023. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi is együtt igenyeltük mind a 2 gyereknél. 2 külön munkáltatónál. Együttes igénylő lett leadva, jól kitöltve. Mégis a gyedet mind a 2x újra kellett igényelni...
2023. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

5# vagyok. Ha lepontoztok is így van. :D Vajon miért van az, hogy valahol feltudják dolgozni normálisan az igényt és automatikusan jön is a gyed határozat, plusz a gyed, máshol meg külön szórakoztatnak gyed előtti papírozással, avagy mégjobb, ha magadtól veszed észre, hogy nem jön pénz és neked kell utána járni, hogy miért... :)

Teljes mértékben a munkáltató múlik mennyire balf*szkodja el a nyomtatványod alapján az igénylést.

Mondom ezt úgy, hogy az egyik munkahelyem a borsodi kormányhivatalhoz adta be az igényem és volt egy potya utam az "illetékességből továbbítottuk az igényt Fejér megyének" határozatért a postára. Mellé kattintottak a munkahelyemen, ennyi... :)

Attól még LEHET egyszerre igényelni, a nyomtatványon a lehetőség adott rá. Az más kérdés, hogy valóban működni is fog-e a dolog.

2023. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert pl az sem mindegy,hogy ki utálja a gyedet,mert nekem pl a munkáltatóm.Van akinek meg az államkincstár.
2023. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Attól még az igénylés menete ugyanaz.
2023. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

5!

En magam a 2 kezemmel töltöttem ki. Kitöltve az általad említett részt is. Mégis visszafobták a gyed-nél.

Ahogy rajtam kívül a megyében mindenkinek.


Berszámfejtő vagyok. Adtam le nem 1 ilyen nyomtatványt. Itt nem úgy megy, ahogy te állítod. Meg ha így is kellene.


A gyest is 8 nap alatt kellene elbírálni. Nekem mégis 4 hónapba tellt neki. Barátnőm pl júliusban igényelte, jol adta le, multhéten kapott először utalást.


Az, hogy a nagykönyv hogy írja az ügyintézést, nem azt jelenti, hogy a gyakorlatban is így megy.

2023. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!