Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 5-6 hónap ledolgozott idő...

5-6 hónap ledolgozott idő után mennyi táppénz "jár" ? :)

Figyelt kérdés

Csak érdeklődöm.

Ki lehet ezt szamolni vhol?



#GYED #Passzív csed
2023. jan. 24. 13:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mint irtam csak érdeklődöm.
2023. jan. 24. 13:43
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanannyi, mint a ledolgozott idő.


Fentiekkel ne foglalkozz…

Ha majd ők kényszerülnek tàppénzre menni ès kérdés van, akkor reméljük hasonlóan lekezelőek lesznek velük.


Ítélkezés az mindig megy.



Senkinek semmi köze hozzá, miért kérdezed, vagy mi a háttered. Nem szükséges magyarázni miért érdekel.


Nem releváns, hogy jogos; nem jogos; vagy fair vagy nem fair a dolog.

2023. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
Első vagyok, válaszoltam.Olyan helyről kell elmenni szülni,ahová vissza akarsz,és tudsz menni. Ennyi lenne.Tudatosan kell csinálni mindent.És nincs olyan,hogy ilyen hely nincs,nekem 3 gyerekem van,ugyanonnan mentem szülni mindet,és jelenleg is ott dolgozok.Csak ciki,hogy valaki már eleve táppénzre akar menni mikor még nem is terhes.Akkor marhára akár ám dolgozni.Persze,hogy az ilyet nem is akarják visszavenni.
2023. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
De releváns,mert a többi becsületesen dolgozó édesanyát azért nem veszik fel,mert egyesek folyton táppénzre mennek, illetve ugyanez a helyzet a még szülni vágyókkal is.A többség ugyanis a pozitív teszt után táppénzre vonul,holott nyugodtan el tudná végezni a munkáját.Táppénzre kényszerülni nem lehet,az mindenképpen átmeneti állapot,mert betegség esetén jár.Tudatosan erre úgy kell felkészülni,hogy ameddig nem vagy beteg,vagy veszélyeztetett terhes(ami valóban veszélyeztetett,nem csak kértem papírt az orvostól)addig dolgozol,és teszel félre.Ha nem tudsz félretenni, akkor kockázatos gyereket vállalni,mert kevés a kereseted,tehát képezni kell magadat,vagy munkahelyet váltani,vagy mindkettő.Az az érdekes,hogy valakinek megy trükközés nélkül több gyerekkel is hogy dolgozzon,valaki meg "rákényszerül" a táppénzre.Utána meg azért bánnak a nem trükközővel is úgy mint egy darab ronggyal,mert a 90% viszont trükközik.Ha a féllábú rokkantnak ellenőrzésre kell járni hogy kinőtt-e a lába, akkor hagy legyen már dühítő,hogy más meg azt kérdezi,hogy pár hónap munka,közösbe fizetés után hogyan vehetne onnan ki.De mondom, megoldás olyan helyre kell menni dolgozni,ahová vissza tudsz menni. Csak akkor szabad gyereket vállalni.Ezt pedig gyerek előtt kell nyilván megtenni,mert utána nem tudsz elhelyezkedni.Azért,mert úgy néznek rád,mint azokra,akik nem fognak dolgozni,mert feszt táppénzen lesznek hol magukkal,hol a gyerekkel.
2023. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazad van


Csak ez nem fórum, sehol nem kérdezték, hogy mi a véleményed; véleményünk🤷🏻‍♀️


Tehát az én neked îrt válaszom is teljesen off. A moderátorok joggal törölnék a választ, mert nem válasz a kérdésre.

2023. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 14-es. Részben igaz amit írsz, részben viszont nem. Én pl előre tudom, hogy veszélyeztetett terhes leszek. És nem azért, mert nem akarok dolgozni, hanem mert volt már vesztett terhességem, valamint az életkorom is már a veszélyeztett kategóriába sorol. Így rákérdeztem az orvosnál anno a műtét utáni kontrollon, hogy úgy készüljek-e. És elmondta, hogy igen. Szóval ilyen is van. Mert előre próbálok felkészülni a dolgokra.


A kérdező meg 50%-át fogja kapni az elmúlt 6 hónap átlagfizetésének, ha nem katás vállalkozó.

2023. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

Es mivan ha tenyleg megszűnt a kérdező munkahelye amikor a covid volt, ö pedig terhes?

Vagy ha netalán tán a te munkahelyed kozbe megszűnik?

Akkot te sem kapsz semmit sem majd hiaba dolgoztál akar 10evet is!

Akkor az igazságos?


Trükközés?

Egyéni vállalkozó akkor mégis melyik főnökét veri át?


Sztem alapból azt kellene megváltoztatni hogy ne a ceg fizesse a tappenz egy harmadát , es a kismamakat szules utan ha felveszi egy cég vmilyen tamogatast kapjon, ezt kellene a kormánynak megváltoztatni.


Tény hogy most sok gyerek szuletik, sok a támogatás, ha trukkozne vki ha nem, akkor se vennének fel!!!

Mert logikusan gondolkodnak hogy ha kapcsolatban van akkor valszeg szulni fog.

Ha Hr-es lennék nyilván nekem is/neked is ez eszedbe jutna.

Sajnos ez az igazság!

Rohadt nagy hatranyban vagyunk igyis úgyis, szinte lehetetlen munkat talani ha gyedről keresnél munkát.

Mondhatni ne is almodj.

Sajnálom, ez az igazság.

És azért mert ott a gyerek is aki lehet beteg lesz.

Magyarazhatod hogy van kire hagyd!

Le se szarják.

Én pl. feladtam, amikor megtudtak hogy gyedrol mennék vissza azonnal vmi ürüggyel visszahivast ígértek!


A rendszerem kellene valtoztatni a kormanynak hogy tamogassak a cegeket akik gyedrol anyukat alkalmaznak.

Mas logikus megoldast nem latok.

2023. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rendszeren vagyis
2023. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!