Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzre megyek, a táppénz...

Ha táppénzre megyek, a táppénz összegének megállapításánál, hány hónap ledolgozott időszakot néznek visszamenőleg? Volt béremelésem 2008. év januárjától.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom, az utolsó két év bérjeit kell beírni és ez alapján állpítják meg a táppénzt, mior legelőször küldöd be a táppénzes papírt. Az oep.hu-ról letölthető a nyomtatvány. De nekem a cég (munkahely) könyvelője csinálta meg.
2008. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nekem is volt béremelésem(közalkalmazott vagyok),és nekem az emelt bruttóból számolják a táppénzt.

2008. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Táppénznél a jelenlegi bruttó fizetésed 70%-át fizetik! Visszamenőleg a gyed megálapításánál néznek fizetést, azt nem tudom pontosan hogy mennyi időre!
2008. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 2007. júniúsától dolgozok a mostani munkahelyemen előttemáshol voltam. és ezért be kellett vinnem az előző munkahelyemről a jövedelmigazolást, hogy ki tudják bérszámfejteni a táppénzem! azért kellett bevinni,mert A TÁPPÉNZT MINDIG AZ ELŐZŐ ÉV BRUTTÓ ÁTLAGKERESÉTÉBŐL SZÁMOLJÁK, ANNAK A 70%-A LESZ! AZ 1000%!

NEKEM IS VOLT JANUÁRTÓL BÉREMELÉSEM ÉS MÁRCIUSTÓL VAGYOK TÁPPÉNZEN, DE AKKOR IS A TAVALYI ÉV SZÁMÍT! EZ TUTI. REM. SEGÍTETTEM!

2008. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző év bruttói és az idei év bruttói számítanak. Mármint innentől visszamenőleg 12 hónap bruttóidat összeadják, veszik a 70%át és leosztják napokra. Ebből fizeted az SZJA-t. Ha még nem voltál táppénzen, akkor az első 15 munkanap az betegszabadság lesz, a közszolgáltatók pedig általában 100%-ot szoktak fizetni, tehát a táppénzed első 15 munkanapja (itt nem nézik a hétvégét) ha neked 100%-ot fizetnek, akkor ez a bruttód 100%-a+néhány nap 70% az előbbiekben leírtak alapján. A köv. hónapokban már kevesebb lesz, mert akkor már csak tisztán a napi átlagolás alapján a bruttóid 70%-át fogod kapni-SZJA. És persze családipótlék, adójóváírás ha jár/ha kérted.

További jó egészséget nektek

2008. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.:-)
2008. ápr. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!