Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha itthon vagyok gyesen a...

Ha itthon vagyok gyesen a gyermekemmel, ki lehet költözni külföldre?

Figyelt kérdés

Tehát amíg van munkaviszonyból,gyesen vagyok, de úgy döntök addig (és utána is ) Ausztriában akarok élni a kis családommal, lehetséges lenne?

Vagy akkor megvonják a gyest/gyedet?

Védőnő olyankor hogy járna ki hozzám?

Szóval megkapnám a gyest/gyedet ha megváltozik a lakcímem?

Élhetek úgy Ausztriában,hogy Magyarországról származik a (jogos) bevetelem?

Természetesen a páromnak külföldi kereste lenne. (Programozói)



#Külföldi élet, gyes,gyed
2023. febr. 5. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kikoltozhetsz, de a gyest le kell mondanod.
2023. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk családi pótlékot le kellett mondani, így szerintem a GYEST is. Ha EU-s ország, akkor az adott országban kell igényelni a juttatásokat.


"A családtámogatások folyósításánál az egyik meghatározó szempont az, hogy az igénylő hol él. Amennyiben a magyar család kiköltözik Ausztriába, mert az apa ott kap munkát, akkor a gyermekgondozási segély járhat (ha a jogosultsági feltételek fennállnak). A juttatást ebben az esetben az osztrákok fogják fizetni, az ottani jogszabályok alapján."

2023. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő olyankor hogy járna ki hozzám?

- Ha ezt komolyan kérdezed, akkor nem hiszem, hogy a külföldi élet neked és a “kis családodnak” való. Fogja magát, felszáll a vonatra, és kimegy, csak azért, hogy ránézzen a gyerekedre. (Ja,nem.)


A védőnőnél be kell jelenteni a kiköltözést, hogy lezárja az ottani aktátokat, és tudjon róla, hogy nem azért nem mentek, mert tojsz a gyerek fejére, hanem mert elköltöztetek.

Ausztriában nem tudom, hogy hogy van, de itt Németországban Hebamme van, aki egyben szülésznő is, és később ő látja el a védőnői teendőket is.

2023. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Már miért járna Magyarországról juttatás ha nem itt éltek? Az ott keresett fizetése a párodnak gondolom bőven elég a családnak és nem vagytok rászorulva az itteni segélyre.

A védőnőtől meg mit vársz ezesetben?

Irtó ostoba kérdés...

2023. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Jár gyed és gyes is.
2023. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Gyedet kaphatsz külföldön is, gyest vissza kell mondani. Tapasztalat. De ha utánaolvasol, a szabályozás is egyértelmű.
2023. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!