Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most végzek a gimnáziumban...

Most végzek a gimnáziumban azonban teherbe estem. Szeretnénk megtartani, a párom dolgozik már együtt lakunk. Nekem milyen támogatások járhatnak így munka nélkül?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Inkább az a válaszoló aki segítőkészséggel ír másnak nem pedig azért hogy leszarozza főleg egy kismamát!!! Ja amúgy én 19 éves szültem ugyanígy! Söt mondok jobbat szülés után amíg a gyerek 4-5 éves nem lett otthon maradtam és a párom tartott el minket mert szakmát tanultam. Mégis túléltem egy testileg lelkileg egészséges gyereket is felneveltem és egy jó állást is szereztem. Annyi volt a különbség hogy más sorrendben mint sok más anya.
2023. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A gyerek születésekor anyasági támogatás 64125 ft. Családi pótlék 12200 ft 1 gyerekre. Családi adókedvezmény 1 gyerekre havonta 10000ft. Ezt csak akkor tudjátok magzatra érvényesíteni betöltött 91.naptól, ha férjnél vagy. Ha nem, akkor csak születést követően tudja apuka igényelni a munkahelyén, majd jövőre adóbevalláskor visszaigényelni. Születést követően 168 napig csak te veheted igénybe a GYES-t. Ez 25500ft+12200családi pótlék, plusz az egyszeri 64ezer anyasági. Te ezeket kapod meg. A 169.naptól ha apuka megfelel a feltételeknek, tehát megvan 2 éven belül a 365napnyi munkaviszonya, mely jelenleg is él, akkor ő jogosult GYED-re. Ezt a munkahelyén kell igényelnie, neked pedig le kell mondanod a GYES-t, majd magad után kell fizetned a tb-t. Ezt a gyerek 2 éves koráig lehet igénybe venni, majd 3 éves koráig ismét GYES jár (25500), ezt már megint igényelheted te, mert akkor megint nem kell TB-t fizetned. A családi adókedvezmény meg a családi pótlék az jár tovább.

Én nettó összegeket írtam, tehát amit a kezetekbe kaptok.

2023. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
11es, büszke is lehetsz magadra. Könnyű más és az állam pénzén jó szakmát szerezni, önerőből erre képtelen lettél volna. Gondolom a gyereked beraktad bölcsibe hogy te tanulhass, elvéve a dolgozó anyák elől a helyet.
2023. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

#13

Sajnálom, hogy ilyen frusztrált vagy hogy engem szídsz mert én összeszórítottam a fogam és megcsináltam. Amúgy igen büszke vagyok, a gyereket nem tettem bölcsibe mellette kitudtam tanulni a szakmát. És magamnak köszönhetem hogy meglett ugyanis en tanultam meg nem más. Az meg hogy pár évig csak a párom dolgozott az nem probléma mert ha vele bármi történne én is dolgoznék helyette is. Állami támogatást meg mimdenki kap had ne keljen már szarul éreznem magam miatta. Szóval köszi büszke is vagyok. Következtetéseket meg nem kéne levonnod. De megértem biztos könnyű a sok frusztrációt idegeneken névtelenül levezetni.

2023. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Főleg, hogy azok is az állam és mások pénzén szerzik a szakmájukat, diplomájukat, akik nem szülnek gyereket! Nem tudom, azokról mi a véleménye a kedves válaszolónak, akik megszerzik a diplomájukat, aztán elhúznak külföldre és ott hasznosítják a magyar állam pénzén kapott szaktudást?

A kérdező pedig, társával együtt, nem tesznek mást, mint vállalják a felelősséget a tettükért. Tisztelet érte.

2023. máj. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
15ös más pénzén könnyű:-D
2023. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Más pénzén???


Amúgy, ugye olvastad az első bekezdésemet is? Csak, mert arra "elfelejettél" reagálni.


15 voltam.

2023. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#12: a 91. naptól nemcsak akkor jár a havi 10.000 Ft, ha férjnél van. Az ONYA-ban kell jelezni, ha megvan a 91. nap és a következő hónapban utalják.
2023. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: de ezesetben csak anyuka veheti fel ha nem házasok. Apasági nyilatkozattal nem lehet csak majd jövő évben visszaigényelni adóbevalláskor ami a 91. naptól a születésig jár. Születést követően pedig felveheti apa is.
2023. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!