Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövőre (gimnáziumban) emelt...

Jövőre (gimnáziumban) emelt óraszámban fogom tanulni az angolt. Melyik nyelvet válasszam második nyelvnek? Német, Francia, Olasz. Úgy tudom a Németet nehéz angollal együtt tanulni.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a Németet, mivel azt nagyon sokan beszélik, így többre mehetsz vele. Igaz, hogy nehéz, de megéri.
2021. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egyáltalán nem nehéz...

Én így tanultam gimiben, és az egyetemen is.

2021. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is jövőre megyek emelt óraszámban angolos osztályba. Én a franciát ajánlom, igaz néhány szónak az írása hasonlít az angolhoz, de talán nem fogod összekeverni egymással a kettőt, sőt, még lehet előnyöd is lesz vele. Én már két éve tanulom, mivel általánosban is angolos osztályba járok/jártam.


A németet nem ajánlom az angol mellé, könnyű összekeverni a kettőt. Meg ha már tanulsz egy világnyelvet, akkor minek kellene még egyet? Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy nem lenne hasznos, de ma már nem hiszem, hogy nem találna az ember az utcán egy olyan embert, aki nem tud angolul. De ez csak az én véleményem.

2021. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!