Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED (vagy GYES) alatt...

Ha GYED (vagy GYES) alatt lesz terhes valaki, mi alapján számolják a CSED-et és GYED-et?

Figyelt kérdés

Tegyük fel otthon van egy nő a kicsivel. Terhes lesz és GYED alatt szül. Ilyenkor megint CSED fog járni neki, de mi alapján számolják?

És mi történik, ha GYES alatt szül (tegyük fel, hogy nem dolgozik mellette), akkor mi alapján számolnak?


2023. máj. 11. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Marmint a zárójeles részt hogy érted, hogy nem dolgozik?

Higs fizikailag nem dolgozik, mert otthon van gyesen, de él a munkaviszonya, vagy már munkaviszonya nincs, csak a gyes?


Én 2.5év különbséggel szültem. Nem mentem vissza 1napot sem a 2gyerek között. Ugyan azt kaptam a kicsire mint a nagyra.

2023. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A korábban megállapított összeget fogja kapni.
2023. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

A nagy után ugyanúgy fogod kapni a gyedet/gyest ahogyan addig.

A kicsi után meg a csedet ugyanúgy, ahogy korábban a nagy után. Én terhesen visszamentem 1 napra aktív állományba, utána tp-re, így nekem a másodikkal magasabb összegű lett a csed és a gyed, mint az elsőnél, mert munkaszerződés módosítás is volt közben.

2023. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1# fizikailag nem dolgozik, mert GYES-en van, de egyébként van munkahelye.


Köszönöm!

2023. máj. 11. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!