Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok az...

Domcsika22 kérdése:

36 hetes terhes vagyok az orvosom szerint de nem a menstruációm alapjan számolja es nem ertem hogy miert?

Figyelt kérdés
November 14.en volt meg utoljara es szeptember 10re irt ki. Tegnap voltam nala es mar 3kg 40dkg a baba a mehszajam megrovidult es nem olyan kemeny mint volt. Az erdekelne hogy volt e valaki hasonlo helyzetbe es az orvos szamitasa alapjan szült e vagy a menstruáció szerint? Köszönöm elore is
2018. aug. 16. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hany napos ciklusaid vannak? Mikor derült ki a baba?
2018. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A menstruàció csak viszonyítási alap, a 12. Heti UH környékén szoktak pontosítani, mert addig elég egyforma ütemben fejlődnek, és szinte napra pontosan be tudja lőni.

Nekem hosszabb a ciklus, később van peteérésem is. Mindig a mért adatok alapján tippelt terminus körül indult a szülés.

2018. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
28 es 4-5 napig tartott. December 28.an lett pozitiv a teszt de mar előtte éreztem magamon hogy terhes vagyok . Van egy ismerosom akinek dec.4 volt meg utoljara es ott szeptember 8.ara irta ki es nekem minden tunetem hamarabb volt meg majdnem egy kilóval nagyobb is a az en babam .
2018. aug. 16. 10:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha 28 naposak a ciklusaid, akkor már december közepén pozitívat kellett volna tesztelned.


Amúgy meg ez miért fontos? Ha fordítva lenne, még megérteném, hogy aggódsz, mert akár ideje korán indítana. De így?


Hidd el, a baba tudni fogja, mikor érett, és akkor majd megindul a szülés. A doki meg nem fogja visszadugni. Tehát ha jövő héten megszülsz, akkor lesz egy egészséges babád, aki nem is koraszülött.


A mért súlyra meg ne alapozz annyira.

Nekem 37. héten 3 kg-ra becsülték, aztán 39+3-ra megszültem a 2700 g-os fiamat...

2018. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mensi szerint valoban elorebb vagy, 39 hetes lennel az alapjan es ha jol latom, akkor jovohet keddre lenne a kiiras.


Azt tudom elkepzelni, hogy a 12 hetes ultrahang miatt datumozott at az orvosod, kisebb volt az embrio esetleg. Ha valoban errol van szo, akkor az atdatumozas realis, mert akkor meg a meret alapjan par napos pontossaggal meg lehet hatarozni a terhessegi kirt es ha ez nagyban elter a mensi szerintitol, akkor jobb megvaltoztatni.

Hogy kesobb nagyobb-kisebb a baba mar nem szamit a kor szempontjabol, hoszen kifejlett ujszulott lehet 2800 gramm is es 4400 is.

Ha nem volt akkor elteres nalad, akkor inkabb csak benezett valamit a doki...


Szoval ha gondolod, akkor ird meg a datumot amikor 12 het korul uh-n voltal es hogy ott mekkora CRL-t mertek, ranezek neked h volt-e elteres.


Amugy meg: az hogy mikor szulsz es az orvos milyen datumot irt be a konyvedbe teljesen fuggetlen egymastol. Keszulj arra, hogy barmikor szulhetsz, lehet, hogy holnap, lehet, hogy 4 het mulva.

A babad nagyon nem azt nezi, hogy milyen datumra van kiirva.

Ha mar valoban eljon az ideje es valoban elorebb van a terhesseged, azert ekkora a baba es ilyen a mehszaj, akkor szepen meg fog indulni. Kit erdekel, hogy az orvos szerint csak 36 hetes vagy? Ugyanugy megszulsz es ha a baba sem szamit koraszilottnek, ha 36 het utan vagy 2500g feletti sullyal jon.

Szoval csak nyugalom! :)

2018. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont ezaz hogy szerintem a szervezetem arra emlékszik hogy mikor volt meg utoljara es nem akarom hogy tul hordjam vagy bármi baj legyen mert a doki a szept 10et nezi nem az aug21et. Igen pozitívat kellett volna tesztelnem de a teszt nem mutatta ki viszont ereztem hogy"valami más" es mondta a vedonom is hogy akkor decemberbe meg kellett volna jonnie ha tényleg kesobb fogant vagy barmi . Persze mindenkinek mas sulyu a babája ezt csak azert irtam le mert a csaj ket nappal korabbra van kiírva es megis majdnem egy kilo van köztük az meg azert durva szerintem. Majd eldönti a kisasszony hogy mikor akar kijönni csak gondoltam hatha volt így más is azert irtam mert kivancsi lettem volna az ő tortenetere :)
2018. aug. 16. 10:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Es amit egy korabbi valaszolo irt az is igaz, mar december kozepere kellett volna pozitiv teszted legyen ilyen ciklusnal, ha kozepidoben fogant.

Nem tudom, hogy teszteltel-e dec 12 kornyeken, elvileg akkortol mar kesett a mensid. Ha 28-a elott is teszteltel es meg nem volt pozitiv a teszted, akkor kb biztos, hogy kesobb fogant a baba, fiatalabb a terhesseg es mindegy, hogy mit ereztel. Ha 28-an lett eloszor pozi es addig - volt, akkor az tobb, mint ket het csuszast jelent.

Ha elotte nem is teszteltel, akkor viszont lenyegtelen az egesz, mert ebbol igy kovetkeztetni sem lehet.


Csak a 12 hetes uh-ra tippelek tovabbra is, hogy amiatt lettel atdatumozva ennyire.

2018. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2018.02.28 voltam 12 hetes uh-n

CRL. 62mm Bpd 22mm HC: 88mm AC:69mm Fl:7mm

65g becsült súly NT:1.2.mm orrcsont 2.8mm

2018. aug. 16. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:

ez egy 12 hetes babának felel meg, az orvosod jól számolt, szerintemm bízz benne!

az meg nem feltetlenül úgy van, hogy ha később fogant meg kellett volna jönni-e

2018. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól van majd kiderül ugyis akkor jön amikor szeretne köszönöm a válaszokat :)
2018. aug. 16. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!