Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Üdv! A GYES mikor jár? Jól...

Üdv! A GYES mikor jár? Jól értelmezem-e? "gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt" Nekem volt 1 hónap munkanélkülim decemberben, viszont előtte sose volt megszakításom, se most januártól.

Figyelt kérdés
2019 óta dolgozom folyamatosan, csak 2022 decemberében volt 1 hó munkanélküli, januártól is folyamatos a munka.

2023. máj. 15. 15:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Munkanélküli alatt az álláskeresésit értem. Bementem a hivatalba, tehát az is biztosítottnak számít?
2023. máj. 15. 15:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyes jár alanyi jogon. Ha nem volt 30 napnál nagyobb megszakítás a biztosításban, akkor jár csed és gyed is.
2023. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

GYES alanyi jogon jár munka nélkül is, huszonpárezer forint.

Nem a Gyed-re gondolsz? Javítsatok ki ha már nem ez a neve.

2023. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jár a csed és a gyed is.


Ami kérdés, hogy mennyi a csed/gyed alapja.


Szerintem ilyen esetben a januártól lévő béred alapján számolnak. De ebben nem vagyok biztos.


A csed a bruttód - 15% szja (tehát magasabb, mint a fizud).


A gyed a fizud talán 70%, maximum a minimálbér kétszeresének 70%-a.

2023. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csed-re gondoltam, bocsi. De ott is olvastam ezt a 365 napos dolgot. Az álláskeresésim december 2-től dec.31-ig volt. Tehát nem is teljes egy hónap. Előtte nem volt megszakításom kb 2019 óta. Meg most is folyamatos a munkaviszonyom.
2023. máj. 15. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Mindenképp jár.


Az állakincstár meg úgyis szeret alternatívan számolni (új munkahely esetén, ha a TB folyamatos, akkor is az új fizu alapján számolnak), pedig jogszabály szerint nem úgy kéne.


Neked elvileg gondolom a 120 napod megvan az új helyen, szóval elvileg abból fognak számolni, de ki tudja mit találnak ki :/

2023. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De 6-os úgy kéne. Csak abból a jogviszonyból elért jövedelmet kell figyelembe venni, ahol igénybe veszi az ellátást.
2023. máj. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Nem jogszabály szerint az utolsó egybefüggő TB ellátást kéne vizsgálni, abban nem vagyok biztos, hogy ez ilyen esetben a munkanélküli segélyt beszámítja-e:


[link]

2023. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 ez a cikk pont arról szól, hogy a tényleges jövedelemből kell számolni, nem pedig a minimálbér kétszeresével. Tényleges jövedelem pedig mindig a jelenlegi jogviszonyban elért jövedelem.
2023. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A jelenlegi TB jogviszonyban elért jövedelem. Nem a jelenlegi munkaviszonyban elért.
2023. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!