Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június elején tölti a babám a...

Június elején tölti a babám a 91 napot, de csak júliusban mehetek legközelebb terhesgondozásra, így megkapjuk majd utólag júniusra is az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Nem is jutok be hamarabb a nőgyógyászhoz, mert sztk.. jól sejtem ha júliusban adjuk le a papírt a munkahelyen, akkor csak augusztusban kapjuk először a kedvezményt? Akkor majd hirtelen egyszerre három havit tudunk érvényesíteni? Mert havi lebontásban szeretnénk kérni

2023. máj. 16. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utólag küldik majd nem biztos hogy egyben
2023. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszii :)
2023. máj. 16. 20:17
 3/7 A kérdező kommentje:
jajj ha netán még erre valaki tudná a választ, ő már a második babánk, akkor az első gyerkőcről is majd újra kell nyilatkoznunk egy papíron?
2023. máj. 16. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Adókedvezményt utólag igényelni csak a bevallassal tudsz majd jövőre. Tehát ha júliusban adod le a papírt akkor a júliusi bereden fog először látszani (amit augusztusban kapsz meg) de csak egy havi, hiába jar már júniusra is. Azt a 30ezer Ft-ot majd vissza tudod igényelni jövőre.
2023. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a nyomtatvány ugyanaz amit leadtál az első gyerekkel év elején, csak meg kell rajta jelölni hogy módosítást adsz le, de ugyanúgy meg kell adni az első gyermek adatait is. 4-es voltam
2023. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra a hónapra csak adóbevalláskor tudod visszaigényelni, én is így jártam.

Módosítanod kell az igénylést ha havonta szeretnéd és azon is fel kell tüntetni mindkét gyereket.

2023. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Nyilatkozhatsz a munkáltatód felé júniusban is, hogy 2 gyerek (1 gyerek+ a magzat) után kéred az adókedvezményt. Az igazolást nem kéri a munkáltató, csak neked legyen meg, ha esetleg ellenőriz a NAV. Mindegy a keltezés, ha júniusi dátum van rajta.
2023. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!