Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség után évközben...

Ha terhesség után évközben megyek vissza dolgozni, akkor az arra az évre eső szabit is rögtön ki kell vennem?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk szeptembertől megyek vissza dolgozni és van mondjuk 24 nap szabik abban az évben. Akkor ez azt jelenti, hogy 16 nap szabit ki kell vennem szeptember elején és 8 nap szabik marad arra az évre?
2023. júl. 1. 09:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért írtam szabik-at szabim helyett…
2023. júl. 1. 09:54
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mennyi idő után mentél vissza, de csak a csed idejére, illetve a gyed első fél évére jár szabi. Tehát mikor visszamész, akkor a szülés előtt bennmaradt szabijaidat kapod meg, és a csed, gyed idejére járót. Ez az a szabi mennyiség, amit egyben kiadnak, és utána állsz ténylegesen munkába.Utána időarányosan jár, mintha új belépő lennél a szeptembertől december végéig járó szabid. Ezt nem kell kivenned előre.
2023. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 24 nap az idei éves szabid?

Az egyes jól írja, szeptemberben a korábbról bent maradt szabidat kell kivenned, majd munkába állsz, és utána év végéig lesz még 8 nap szabid.

2023. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Még gondolkodok rajta, hogy mikor menjek vissza. Pont azért, mert 8 nap nem sok mozgásteret hagy. Lehet akkor inkább jobb egy április környéke visszamenni dolgozni, mert talán nyáron kevesebbet lesz beteg a kislányom a bölcsiben.


#3 Szerintem annyi. 22 napom volt mikor eljöttem+a gyerek. De a lényeg megvan, nem tudok vele számolni, hanem egyben ki kell vennem az elején.

2023. júl. 1. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A csed és a gyed első fél éve alatt felgyűlt szabikat kell egyben kivenned. Idénre csak szeptembertől jár szabi időarányosan.
2023. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!