Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett 60 òràs rész...

Gyed mellett 60 òràs rész munkaidőben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Ápolónő vagyok, van egy főállásom az egyik kórházban Budapesten, de vidéken élek, és jelenleg gyeden vagyok a 8 hónapos kisfiammal. Ő a második babàm, pont úgy alakult hogy mire visszamentem volna dolgozni össze jött a tesó így táppénzre vettek fel és ugye most azóta kaptam a csedet és most a gyedet. Viszont jól jönne egy kis fizetés kiegészítés és azt a tippet kaptam hogy keressek itt helyben valami rész munkaidős állást.

Beszéltem az itteni kórházban az ápolási igazgatóval, feltudnànak venni 60 òràban is akár mert kell a nővér.

Ugyebàr jelenleg kapom a gyedet a kisfiam után a főállásomtòl az anno kapott béremből.(2019 óta vagyok itthon) Ha elhelyezkednék rész munkaidőben itt helyben akkor az azóta megemelt bérből számítják majd az itt kapott fizetésemet?

Illetve ha majd szeretnénk még egy harmadik babát akkor ilyenkor hogy van? Ha esetleg összejönne hamarabb a baba mint a középső betölti a 3 éves kort akkor mi lessz a rész munkaidővel?

Alapvetően szeretnék majd itt dolgozni főállásban hogy ne kelljen annyit utazni, viszont azt javasolta a budapesti munkaügyes hogy használjam ki ha már úgyis itthon vagyok a gyerekekkel hogy onnan is kapok fizetést, plussz akkor tudnék részmunkaidőben még valamennyit keresni.



#fizetés #táppénz #GYED #GYES #Rész munkaidő
2023. júl. 12. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Rá vagytok szorulva, hogy 8 hónapos gyerek mellől dolgozni menj, de te már a harmadik gyereket tervezed?! Az szép.
2023. júl. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem vagyunk rászorulva, de mivel elkezdek egy fizetős tanfolyamot így jól jön egy kis kiegészítés. És igen szeretnénk egy harmadik babát majd. Ahogy írtam is szeretnék átjönni majd ide teljes állásba, és legalább lesz tapasztalatom hogy milyen itt a közeg, szóval nem gondolom hogy bármi törést fog okozni neki ha heti egy alkalommal nem én leszek vele 12 órán keresztül hanem az apukája.
2023. júl. 13. 03:18
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A mostani gyedet nem befolyásolja már semmi, azt kapod tovább, amit anno megállapítottak. A következőbe beleszámít az új fizu, de nem kaphatsz kevesebbet, mint az előző gyerekre.
2023. júl. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. júl. 13. 06:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3, nem egészen így...

Ha közben megmarad papíron a régi jogviszony, onnan jár csed-gyed.


Ha az új nem lesz még egy éves szüléskor, onnan nem jár (kivéve, ha van két éven belül megszűnt jogviszony, aminek a napjai hozzászámíthatók).


Ha egy évnél több lesz az új helyen a szülésig, akkor ördög onnan IS jár a csed, gyed. Csednek nincs maximuma, gyed ek összevontan van, tehát az új helyen annyit kapsz, ami maxra kiegíszíti a másikat.

2023. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nyugodtan dolgozhatsz, de mivel új munkaviszony, arra figyelj, hogy van-e bejelentési kötelezettséged a teljes állású munkáltatód felé.

Ha ledolgozol itt is egy évet és a másik munkaviszonyod sem szűnik meg addig (ott ugye védett vagy egyelőre), akkor a harmadik gyerkőcnél mindkét helyről jogosult leszel az ellátásra, vagyis több lesz a csed-ed, gyed-ed.

A jelenlegi gyed-ed ugyanannyi marad, mint eddig.

2023. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szuper , nagyon köszönöm az infókat
2023. júl. 13. 13:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra viszont nagyon figyelj, hogy csak akkor lehet másod állásod (bármilyen), ha az OKFŐ engedélyezi. Ez a szolgálati jogviszony fenéje. És nem rögtön bírálja el, egy kolléganőm elment másik osztályra dolgozni (klinikán belül) és pár műszakot vállalt volna havonta a régi helyén... már 1 éve várja az engedélyt.
2023. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy szóltál, nem értem ezt miért nem mondta egyik munkaügyes sem, nem is tudtam hogy van ilyen is..
2023. júl. 15. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
A 2020-ban aláíratott új szerződésben van. Mindenképp nézz utána.
2023. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!