Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Beleszámít majd a GYES/GYED/CS...

Beleszámít majd a GYES/GYED/CSED stb.-be hogy mennyi ideig dolgozom terhesen?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a jelenlegi munkahelyemet, kereskedelemben dolgozom és a helyettesek nem igazán megértőek, amikor mosdóba szeretnék menni, vagy akár enni/szívni egy iQos-t. Mielőtt megtudtam hogy terhes vagyok fel akartam mondani, de mivel így alakult kénytelen vagyok maradni a cégnél, viszont legkésőbb szeptemberben ki szeretném magam íratni. (Akkor leszek 14+3). Mennyit számít bele majd nekem a táppénzbe illetve a GYES vagy GYED-be (nem értek hozzá nem tudom melyiket fogom kapni), hogy mennyi ideig dolgozom. Igaz, hogyha minél tovább húzom, annál magasabb lesz az összeg?

2023. júl. 20. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem számít, mert a táppénzt nem veszik figyelembe számoláskor. Mármint az időtartamba számít, a napok szamítanak, de az összeg a táppénzt megelőző időszakból számolódik.

Ha nem érzed ott jól magad lelkileg, mentálisan, írasd ki magad nyugodtan.

2023. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha a baba születésekor megvan a 365 biztosított napod, és élő munkaviszonyod van, akkor az első 6 hónapban csed jár, majd a baba 2 éves koráig gyed. Ha a gyed lejárt, utána 3 éves koráig gyesre vagy jogosult. A csed és gyed a munkabéred alapján kerül kiszámolásra. A táppénz nem számít bele, tehát az azelőtti béred alapján fog számolódni.
2023. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jaj de szuper Köszönöm szépen a válaszokat, így egy picit megnyugodtam és így már értem hogy hogyan működik!

Mentálisan sem és sokszor fizikailag sem vagyok a toppon. Ha sokat allok egyhuzamban akkor elkezd kicsit fajdogalni a hasam (ami tudom hogy normális a szalagok nyulasa miatt, de mégis kellemetlen) és hiába szólok hogy had uljek le, nem engedik mert “pakolni kell”….

2023. júl. 20. 09:23
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem fontos volt, mert egy nagyobb béremelést kaptunk és fontos volt, hogy a csed alapját az új bér tegye ki. Ha neked nem nőtt a béred akkor mindegy, csed és gyed számolásába a táppénz nem számít bele.
2023. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Azért jó lenne, ha nem szívnál semmilyen dohányterméket, ebben nem is kell toleránsnak lenni. Már bocsánat, hogy nem kifejezetten a kérdésre válaszoltam.
2023. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Akkor jelenleg 8 hetes vagy , nem is emelhetnél nehezett, nem állhatnál egésznap. Gondolom a munkáltató még nem tud róla , jó lenne ha már bizonyított a várandosság és veszélyeztetnek vesznek akkor szólj neki , akkor nem küldhet el.
2023. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utso!

Tudnak róla, szóltam a területi vezetőnek is! A területis és a boltvezeto támogatnak de a helyettesek nem. És általában velük vagyok egy műszakban :(

2023. júl. 20. 10:56
 8/14 A kérdező kommentje:
(Ráadásul PCOS-em van és mondta a doki hogy így nagyobb a vetélés esélye)
2023. júl. 20. 10:56
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok, akkor azonnal iratasd ki magad, nem tudom miért lettem lepontozva, én a 12.hétig nem szóltam, már csak babonából sem , de ha nem szól akkor nem védi az mtk., ha szól akkor védi.
2023. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De a terhesség nem betegség. Ameddig bír dolgozni és nem is veszélyeztetett, addig minek is menjen táppénzre? Csak mert manapság ez a divat?
2023. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!