Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elég furcsa rosz helyzetbe...

Elég furcsa rosz helyzetbe kerültem . Van egy két éves lányom akivel gyeden májusig június július augusztusban már álláskereső járadékon,mivel felmondtam .sajnos lehetetlen lett volna bejarnom a céghez?

Figyelt kérdés

Na most az a helyzet állt elő hogy ugye felmondtam ,és új munkehlyem van viszont az családban . Itt a bibi jön a baba nem terveztük viszont örülünk neki csak rosz az időzítés.na most aza kérdésem hogyha majd elmegyek táppénzre már nem tudok dolgozni akkor a rokon fizeti. A

tappenzt vagy állam bácsi ?


2023. aug. 18. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy TB kifizető hely-e a munkáltatód! Ezt neki kell tudni.
2023. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem . Sima katas vállalkozó
2023. aug. 18. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1/3-át a munkáltató fizeti, 2/3-át az állam. Ha tb kifizetőhely, akkor ő utalja neked a táppénzt, az államtól pedig megkapja. Ha nem kifizetőhely, akkor pedig az OEP utalja neked. De akár kifizetőhely, akár nem, az 1/3 része a tp-nek őt terheli.
2023. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. aug. 18. 22:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.. 4. Gyerek a szja mentesség a táppénz alatt is érvényes?
2023. aug. 18. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul tudtam!

#1.

2023. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 igen
2023. aug. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!