Gyed alatt kistesó?

Figyelt kérdés

Kisfiammal (1éves) GYED-en vagyok , kiderült hogy babàt várok , magas rizikójú a várandósságom ezért kiirnak majd táppénzre .

A kérdésem az lenne hogy ennek mi a menete ? Mikor hogyan közöljem az újabb várandósságot a munkáltatóval hogy védett legyek , véletlen se tudjanak elküldeni?

Az oké hogy megszűntetem a fizetés nélküli szabadságot aminek a lejárta 30 nap , utána 1-2 nap szabadság majd táppénz , az újjabb várandósság miatt védett vagyok , de mikor jelentsem be ? Ha lemondok a táppénzről ( amit nem szeretnék mert megillet ) , akkor a GYED alatt védett vagyok , bármikor jelenthetem a várandósságot?


2023. szept. 18. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Van ilyen facebook csoport baba-mama pénzügy: csed, gyed, gyes azt hiszem. Ott mintha lenne minta hozzá, hogy hogyan kell csinálni.
2023. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Mivel terhes vagy, védett vagy. Teljesen mindegy, hogy gyeden vagy, dolgozol, vagy mi épp a státuszod. Terhesen nem rúghatnak ki és pont.
2023. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
De akkor jelenleg GYED mellett amúgy sem dolgozol?
2023. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem , nem dolgozom GYED mellett .
2023. szept. 18. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Nekem most lett volna tervben, ősszel, hogy visszamegyek a dolgozni. De nálunk is érkezik a tesó.

Mikor megvolt a nőgyógyásztól a veszélyeztett terhes papir, bementem a munkahelyem munkaugyi részére, írtunk egy nyomtatványt, hogy aznap felmondjuk a fizetetlen szabit, visszakerulok allomanyba és aznaptol táppénzen is vagyok rögtön. Délután mentem a haziorvohoz, aznaptol ki is írt. Másnap bekuldte a munkaugyes a papírt, ahova kell.

Azóta 2 hetente vinnem kell a tappenzes papírt .

2023. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
A kisfiad miatt amúgy is védett vagy, szóval két lehetőséged is van: szólsz a munkahelyeden valamikor, még a fizetés nélküli szabadságod alatt, hogy megint terhes vagy, otthon maradsz, aztán a születése előtt valamivel szólsz nekik, hogy intézzék a CSED-et. A másik, amivel anyagilag jobban jársz, de erkölcsileg vitatható, hogy jelzed, hogy "visszamennél" dolgozni, aztán kiíratod magadat egyből táppénzre. Így a kisfiad GYED-e mellé kapod a táppénzt is. Ha határozatlan idejű a szerződésed, ezek akkor játszanak.
2023. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bogica0616 ***** válasza:
31%
Én a helyedben kérvényezném a fizetetlen szabi megszüntetését és kivenném a szabikat. Azután mennék táppénzre. Úgy lehet több összeget kapnál.
2023. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!