Mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom 2024.05.01 re vagyok kiírva.

Jelenleg 2,5 hónapja dolgozom egy új helyen viszont két hete nem szűnő barnazas miatt betegallomanyba kelett menjek .A munkahelyem egyenlőre nem jelzett hogy ki rugnának de félek.

Ez előtti munkaviszonyom időtartama: 2022.04.18-2023.05.16 ig szólt.

Viszont nem tudom H ha most a jelenlegi allasombol elküldenek egyáltalán szülés után leszek e valamilyen ellátásra jogosult..


2023. szept. 26. 17:00
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Az álláskeresésit kihasználtad a előző munkahely után?


Mivel csak annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál,ha nem tudsz visszamenni dolgozni, akkor igen elküldhetnek.


Szerintem csak gyes fog járni sajnos.

2023. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Több mint 30 nap megszakitásod volt a két munkaviszony között. Ha kihasznaltad a munkanélkülit talán folyamatosnak minősül a viszony. Akkor pedig tudsz tovább lenni táppénzen. Most próba időn vagy? Mennyi ideig tart? Határozatlan a szerződésed?
2023. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Táppénzen annyit lehetsz, amennyit ledolgoztál. Tehát 2.5 hónapot. Utána sajna ki is tehetnek.

Hacsak nem a 2 munkaviszony közt munkanélkülin voltál.

2023. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha próbaidő alatt nem szűnik meg a munkaviszonyod, akkor a táppenz jogod fog lejárni (előttem írták, hogy 2,5 hónap táppenzt kaphatsz, ha több mint 30 nap megszakítás volt a két munkahely között és álláskeresésit sem kaptál). Ha lejár a táppénz jogod, ugyan állományba maradsz a cégnél, de nem fizetnek utánnad járulékot, a bevallások 0-an mennek be. És a 0-ra nincs mit adni sajnos. Kvázi fizetés nélküli szabin leszek vagy igazolt nem fizetett időszakon. Így valószínű csak GYES fog járni.
2023. szept. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*leszel
2023. szept. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt kirúghatnak, ha lejár a próbaidő utána terhesség miatt védett vagy.


Ha kirúgnak és nem lesz szülésig új munkahelyen csak gyes jár.


Ha most a barnázás miatt csak pár hetet leszel táppénzen és utána még visszamész dolgozni és nem mész táppénzre addig, ameddig nem elég a végig a táppénzjogosultságod, akkor járni fog csed és gyed is.


Ha a táppénz jogosultsági lejár szerintem valahogy akkor is meg lehet oldani a dolgot, a csed igénylés időpontjában és az előtte lévő 2 évben 365 napon kell biztosítottnak lenni (a 365 nap az előző munkahelyről már meg van), ha csed igénylés előtt szabadságokat veszel ki az lehet elég lehet a csedhez, de ebben nem vagyok biztos. Ehhez szakértőt kellene megkérdezned...


De a legegyszerűbb ha az első trimeszter után visszamész dolgozni.

2023. szept. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babyboom567 ***** válasza:
A szülés napján kell élő jogviszony,a kérdező csak időt nyer(ne) a cseddel,mert a szülés előtt 28 nappal már lehet cseden,de ez így nagyon necces sajnos.
2023. szept. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!