Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha CSED-t szülés előtt, pl 28...

Bogica0616 kérdése:

Ha CSED-t szülés előtt, pl 28 nappal előbb veszem igénybe. Akkor az első utalás a baba születése után lesz, tehát nagyjából 2 havi egyszerre?

Figyelt kérdés

Igénylés dátuma pl: október 12.

Akkor a 19 napi ellátást. November 3 felé utálják. Vagy majd nagyjából decemberben?


2023. okt. 6. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon remélem, hogy az igénylés napja utani hónap elején.😄

Csak az tört hónap lesz...

De biztosan nem a baba születése után érkezik az első, ha időben leadtad az igénylést.

2023. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nekem szülés után jött 2 utalás egyben.

28nappal elöbb igenyeltem.

Tavaly szeptember 6.ával (azthiszem). Időben, szeptember elején lett leadva. Október 3ra voltam kiírva.


Szeptemberben megkaptam az augusztusi fizetésem. Októberben pedig arra az 5 napra járó fizetést, és ennyi.

Addig nem bírálták el a csed-et, hiába igényeltem elöbb,amíg a baba iratait nem küldtem be.

Szeptember 28al szültem. Október 4.én jöttek meg az iratok, be is küldtem őket. De az októberi utalasról lecsúsztam, hóközi utalas nem volt, ezért novemberben kaptam meg a 2 hónapot, októberben meg éltem a férjeméből.


2019ben ugyan így jártam.

2023. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 2016 ban nem utaltak ki előbb. De most reménykedtem, de akkor nem igénylem előbb.
2023. okt. 6. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
30-60nap az ügyintézés. Javaslom az ügyfélkapun beadást, úgy a leggyorsabb
2023. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!