Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szülés után sikerült...

Akinek szülés után sikerült visszanyerni nagyjából az alakját, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, a csípőmre, fenekemre ment pár kiló és a hasam is lóg picit. Utóbbin lehet majd javítani?

Elsősorban a fenék és has részek érdekelnek, hogy mennyire lehet őket "helyre hozni"?


2017. márc. 18. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Szoptattam. Olvadtak a kilók.
2017. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És a hasad "lógásával" tudtál valamit kezdeni? Vagy neked nem volt vészes?
2017. márc. 18. 19:24
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Végig étvágytalan voltam és alig híztam, csak 7 kilót. A hasam pedig mindig kisebbnek tűnt, mint ahány hetes voltam. De így is kellett fél év, mire a hasam hasonlított a terhesség előttire.

A mellem viszont lóg, szerintem max plasztika hozná helyre.

2017. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha nemrég szültél, akkor még ne a fogyással foglalkozz.

Mentek szépen le a kilók a szoptatáskor, meg gondolom a fáradtságtól.

A hasam nem pont olyan, mint előtte, nem tökéletesen feszesen lapos, de nem is maradt lógós.

Előtte is sportoltam, mértékkel. És utána is folytattam, amikor már lehetett.

2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ja nem ezzel foglalkozok egész nap. Még a 6 hetes kontrollon sem voltam túl, így még nem is edzek, mozgok.
2017. márc. 18. 19:38
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
Megfelelő étrend, és edzés. Ez a tökéletes kombináció.
2017. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenki fogy szoptatás alatt...
2017. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

52 kg voltam mikor teherbe estem, majd pedig +15 kg-val mentem szülni. 3 nap után, mikor már itthon voltunk, méreckedtem, 10 kg-val könnyebb voltam.

Szerencsés vagyok, mert eddig is mindegy volt mit eszek, nem híztam. 4 hónapja szültem, és 49 kg vagyok. Semmit nem csinálok, csak szoptatok.

Az alkatom ugyanolyan lett mint előtte. A hasam sem lóg, visszanyerte a régi, feszes alakját. Edzeni pedig fogok mindenképp, hogy nyárra még jobb legyen. Panaszkodni nincs okom.

2017. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Szépen le fognak menni a kilók, de egy ponton nekem megállt. A szoptatás miatt fogyókúrázni nem merek, és most az eredeti súlyomhoz képest plusz három kiló van rajtam.

Nekem így alakult kb.:

Kórházban 6 napot voltam, 59-cel jöttem haza.

6 hét után 56,5 kg.

2 hónapos baba mellett 54 kiló.

És utána felszedtem egy kilót. Most 55 vagyok, 52-ről indultam.


Hasam éppen nem lóg, de nagyobb, mint amit 55 kilósan várnék. Császáros voltam, egyesek szerint ez számít, mások szerint nem. Nem tudom, egyelőre nem csinálok semmilyen tornát. Több orvos is mondta, hogy ezzel különböző salakanyagok kerülnek az anyatejbe,s az íze is megváltozik,amit a baba esetleg elutasíthat.


Nos, én itt járok. Hosszútávon futottam előtte, az alakom viszont egészen más most (nagyobb has, emellett szélesebb váll es izmosabb kár - ez utóbbiak a gyerkőc emelgetése miatt-, a lábam viszont alapvetően vékony, felül a szokottnál kicsit nagyobb zsírréteggel). Nálam a szoptatás nem hozott extrém fogyást, sőt, igazából tartok egy állandó, 55 kilós súlyt.


Én az újbóli futástól várom a súlyom és az alakom visszanyerését.


10 hónapos babám van.

2017. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

En az elso terhessegem alatt hiztam sokat (vekony testalkatra 25 kg-ot, 13 maradt szules utan rajtam). Nem azt mondom, hogy veszes volt, mert magas vagyok es tenyleg vekony voltam elotte, szoval eloszlott rajtam, de engem zavart.

Nekem nem ment a szoptatas, nem volt tejem, igy szules utan egy jo honappal elkezdtem dietazni es tornazni (csak otthon), plusz napi sok kilometert setalni gyors tempoban a babaval. Kesobb mar sulyzos es sajat sulyos edzesre valtottam, attol lett iagazn jo formam.

3-4 honap alatt lefogytam, de a formam sokkal jobb lett, mint gyerek elott volt, nem csak vekony lettem, hanem formas is.


A dieta nalam azt jelenti, hogy kb hany kaloria kell a fogyashoz naponta, ez pedig ugy aljon ossze, hogy sok feherje, zsir amennyi kell es szenhidratbol csak a szukseges, de az lassu felazivodasu. Az elso 2-3 hetben igenyel ez sok melot (meres, kalkulalas, kulon fozes, receptek atalakitasa, stb), utana mar nem bonyolult, bele lehet razodni.

A kulonbozo meno dietakban en nem hiszek, szerintem jobb, ha sajat maganak allitja ossze az ember az ettendet ugy, hogy az kesobb is tarthato legyen es ne kinlodassal, hanem konnyeden.

Ez 10 eve volt, azota is sportolok, tartom a sulyom, de ha van olyan idoszak, hogy eltunyulok, felszalad 2-3 kg, akkor picit odafigyelek jobban az etkezesre es le is megy.

Pedig azota szultem meg egy gyereket (vele mar csak 10 kg jott fel, de le is ment szulessel), plusz volt 3 masik terhessegem is (sajnos vetelesek lettek, de azokban az idoszakokban pl a sportot abbahagytam, megsem tortent valtozas).


A hasam allapota nem rossz. Lapos, izmos, nem log, de a borom mar nem olyan feszes, mint lanykoromban volt. Nem durva, csak siman lazabb, de nem zavaro, nem is erdekel, hiszen nagyot nyult a terhessegek alatt, mar az is jo, hogy visszament.


A hasadnak adj meg idot. A hasfalnak vissza kell huzodni, az izmoknak erosodnie (ezert tehetsz persze), de a borodnek kell a legtobb ido, hogy regeneralodjon. Nem biztos, hogy teljesen feszes lesz, bar lattam mar olyat is. Ez nagyban tugg a genetikatol, a borod rugalmassagatol, elegge egyeni.

2017. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!