Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg megéri táppénzre menni?

Tényleg megéri táppénzre menni?

Figyelt kérdés
GYEDen vagyok a 16 hónapos kislányommal. Illetve veszélyeztetett terhes vagyok a 2. gyermekemmel. Mindenki azt mondja,hogy menjek el táppénzre,mert jobban járok.

2023. okt. 7. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha elmész táppénzre, akkor a gyed mellé kapsz még pluszban táppénzt is. Neked kell tudnod, hogy megéri e.
2023. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bogica0616 ***** válasza:
92%
Most erre mit lehet mondani? Gyeden vagy és nem mentél vissza dolgozni mellette, vagyis nem jár táppénz. Anyagilag persze megérné. Csak a szokásos tartós táppénz szabályokat kell érte betartanod.
2023. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Gyed mellé jár a táppénz. Munkáltató már tud a terhességről? Ha igen, kérd írásban a fizetetlen szabadság megszüntetését, vegyél ki pár nap szabit és mehetsz is táppenzre.
2023. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Anyagilag megéri, erkölcsileg és a munka szempontjából te tudod. Ha határozatlan idejű munkaszerződésed van, akkor megteheted, egyes munkahelyeken ezt szinte természetesnek is veszik, más helyen harapnak érte, esetleg anyagilag is nagy nehézség. Ha szeretnél ugyanoda visszamenni dolgozni vagy szűk és pletykás a szakterületed, akkor érdemes lehet a kollégáknál kipuhatolni, mi a helyi szokás.
2023. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Érthető módon jobban jársz kizárólag gyed helyett gyed+táppénzzel.


Az más kérdés, hogy ez egy jogi kiskapu miatt történhet így, mert józan paraszti ésszel is belátható a táppénz az aktív dolgozók szociális hálójának része keresőképtelenség esetén, nem pedig amúgy is gyeden lévő kismamák jövedelem kiegészítése.


Viszont a kutya sem ellenőrzi, így nyilván az ország mentális állapotába ez simán belefér.

2023. okt. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Kedves 5 válaszoló, de ellenőrizhetik, ha a munkáltató kéri, ha a felülvizsgáló kéri, vagy csak bármi baj éri külföldi nyaraláskor vagy akár belföldön. Ezért írtam, hogy szabályok ugyan azok mint táppénzen, nem ingyen pénz és nem is szórakozásra való.
2023. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Hatos, elvileg igen, gyakorlatilag megnézném, hány ilyen ellenőrzés volt az elmúlt időszakban...
2023. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Nem sűrűn, de van. Elég, hozzá egy baleset is nyaralás közben.
2023. okt. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod milyen a viszonyod a munkáltatóddal és vissza szeretnél-e majd egyszer menni oda dolgozni. Mert lehet hogy most kapsz úgymond plusz pénzt aminek 1/3-át a munkáltatódnak kell kifizetnie, de hosszú távon emiatt érhet hátrány a későbbiekben. Ezt neked kell mérlegelned.
2023. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Beszéltem a munkahelyemmel még nem adtak választ csak kérdeztek Pár dolgot.

Ezt az erkölcsileg dumát hagyjuk. Annyi ingyen élő van. Tőlem mindent csak elvettek hosszú éveken át.

Most meg kb ott tartunk,hogy büntetnek mert nem vagyok 25 év alatti sem 30 alatti anyuka.

Kb 5 hónapig kicsit jobb lenne. Félretennénk amúgy, hogy legyen bármire is.

2023. okt. 14. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!