Ki mikor ment el terhes táppénzre?

Figyelt kérdés
2023. szept. 27. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Amikor problémám lett.
2023. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Engem a 11. héten küldött el a főnököm táppénzre, mert a bölcsiben egyszerre ütötte fel a fejét a covid, a lepkehimlő és a kéz-láb-száj betegség.


Utána már vissza sem mentem, mert terhességi vészes hányásom lett, és az úgy 5 hónapra masszívan lekötötte a mindennapjaimat.

2023. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

12 hetes voltam augusztus közepén, akkor lett vége a nyári szabadságnak, de már nem kezdtem meg a tanévet (tanító vagyok).

Egyrészt progeszteronpótlást kaptam, amitől szédültem és úgy nem tudtam volna biztonságosan közlekedni, másrészt volt egy hematómám, ami miatt feküdnöm kellett.

Most már a szigorú ágynyugalom nem vonatkozik rám, mert felszívódott a bevérzés, viszont már nem megyek vissza.

Egy 700 főt számláló intézményben dolgozom, a kollégák elmondása alapján most egyszerre megy valami hányós-fosós meg a kéz-láb-száj, szóval valahol örülök is, hogy ez így alakult és nem kell ott lennem.

2023. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

oké, 2, de ugye megvan, hogy a munkátatód átvert és pénztől estél el?

Mikor tanuljátok meg, hogy ha nincs gond a terhességgel, a munkakörülményekkel van gond, az nem 50 vagy 60%-os táppénz, hanem fogleü orvos, felmentés és alapbér?

2023. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Mind a 2 terhességemnél a 36.hétig dolgoztam, majd egyből csed-re mentem.
2023. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Most nem értem egyébként, ki és miért pontozza le az összes választ? Egyik sem hasznos vagy kevésbé hasznos, hiszen a saját tapasztalatainkat kérdezte a kérdező, mi meg az alapján válaszoltunk.

Az a gond, hogy nem a munkahelyünkről megyünk szülni veszélyeztetett terhesen, vagy mi? Ha ez az irigység tárgya, akkor lehet jönni helyettem aggódni, hogy rendben van-e a baba és megélni a 150 ezer forintos tp-ből, amit kapok 🤷🏽‍♀️.

2023. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

6!

Én nem voltam tp-n, mégis le lettem pontozva 🤣


5#

2023. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Egyikkel sem voltam, bár a másodiknál rezgett a léc, mert mértek határérték magasvérnyomást, és hiába mutogattam az otthoni tök normális értékeket, láthatóan hazugnak könyveltek el. És ki akartak írni táppénzre. Szabira és csedre mentem a végén.
2023. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Elsővel a 32. hétig dolgoztam kereskedelemben.

Másodikkal a 10-12. hétig már nem emlékszem pontosan. Akkor ütötte fel a fejét a covid, itthon még nem sok mindent tudtak róla az orvosok sem így a nőgyógyászom azt javasolta menjek táppénzre. Az irodában ahol dolgoztam az ország több részéről is megfordultak emberek napi szinten így nem kockáztattunk.

A végén bezárták az iskolákat, ovikat így még jól is jött mert nem tudtam volna hova teszem a nagyot

2023. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Én a 7. héten.
2023. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!