Aki GYED/GYES alatt lett várandós a kistesóval és táppénzre ment, hányadik héttől tette?

Figyelt kérdés

Tudom, ha otthon vagyok, minek megyek táppénzre stb, de nem vagyok saját magam ellensége. Úgy volt, hogy szeptembertől megyek vissza dolgozni (októberben tölti a lányom a kettot), de úgy néz ki,jön a picúr :)

Augusztus közepén tervezünk orvoshoz menni, és augusztusban lenne esedékes bemennem a munkahelyemre is,hogy megbeszéljük hogyan tovább (ez már korábban le lett beszélve ). A főnököm korábban a legjobb barátnőm volt odabent (akkor még nem volt főnök), biztosított róla, hogy mindenáron vár vissza, ha majd úgy gondolom, de így ugye nem mennek vissza dolgozni, táppénzre szeretnék menni.

Aki így tette hogy zajlott a folyamat?



2023. júl. 23. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Elmész orvoshoz,aki ha ad javaslatot, akkor a háziorvos fog tp-re venni.Munkahelyen pedig elmondod mit szeretnél,visszavesznek állományba,kiveszed a szabidat, másnaptól TP.Persze azzal számolj,hogy ez egyrészt TP csalás ha nem vagy valóban veszélyeztetett,és kérhetnek rád ellenőrzést, illetve meg lesz hivatalosan szabva,hogy mikor van kijárásod,ez rajta lesz a tp papíron.(tudom,tudom,úgysem ellenőriznek,meg amúgy is miért pont téged,stb,de ezt jó azért ha tudod) illetve valószínűleg nem fognak utána visszavenni dolgozni.Vagyis visszavesznek,mert kötelező nekik,de utána el is fognak küldeni.
2023. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elozo terhességemnel is veszélyeztett voltam, nem volt idovallum a papíron, de nem is maszkaltam sehova a kerten kívül, illetve a munkahelyemre kellett vonattal eljarkalnom 2 hetente.
2023. júl. 23. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Már most lesz rajta,vagy ha nem, akkor nem jól töltik a papírt.De igazából ez mindegy is,mert TP alatt eleve nem mehetsz csak orvoshoz,meg maximum boltba.Ha fekvőbeteg lennél, akkor oda se.
2023. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Ugyanígy vagyok. Már megbeszéltem a főnökkel hogy aug.kozepetol szabin leszek. Október 1tol dolgozom. Erre pozitív a teszt. Aug.20 korul kéne mennem a dokihoz, ki is iratom magam, ha minden jól megy.

1, fizikai munkát végzek, csak nyűg lennék, hogy vigyazzanak rám, 2, kellene tüdőszűrés az alkalmassagihoz. 3, nem mindegy, hogy 25 vagy 150ezret kapok.

Szerencsére multirol van szó, nem fáj nekik, és nő főnökeim vannak. Mindnek gyereke van, meg minden, pontosan tudják, mi a szitu.

Szóval elkezdem a szabikat, aztán ha van szivhang, akkor be is jelentem, hogy nem megyek még vissza. Hogy később mi lesz emiatt, majd meglátjuk, de eddig mindenkit visszavettek. Azt is aki már terhesen vetette fel magát, meg az is, aki reggel betelfonalt, hogy délután nem jön, miután megkapta a munkáltatóit vagy tb igazolást a babaváróhoz...

2023. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha barátnőd a főnököd, akkor tájékoztasd mielőbb a szándékaidról, mert ez valahol kitolás a munkáltatóval szemben. Egyrészt fizetniük kell utánad a tp rájuk eső részét, másrészt esetleg felvettek helyetted valakit, akit most áthelyeznek/kiraknak a visszatérésed miatt (de minimum átszervezték a munkafolyamatokat). Ha már bőszen papírozzák az ő sorsát, amikor bejelented mit akarsz, nem fognak örülni neked.

Akkor sem, ha visszamész, majd 2 hónap múlva közlöd, hogy várandós vagy, viszlát...

Én ezt összességében akkor lépném meg, ha nem feltétlenül akarok ide visszamenni dolgozni. Ha már felmondtad hivatalosan a fizetés nélküli szabidat, akkor mindegy, de úgy a tisztességes, ha mielőbb közlöd a munkáltatóddal, hogy nem mész vissza még jó sokáig fizikailag, ne számítsanak rád.

Ha jó a viszony, akkor azért tp csalás miatt nem valószínű, hogy jelentenek...

Összességében mérlegelni kell mikor vagy igazán a saját zsebed ellensége, mert ha ez egy jó munkahely, jó fizuval, de zokon veszik a húzásodat és a második gyerek után nem vesznek vissza egyáltalán (vagyis visszavesznek, de...), akkor vagy csak igazán az szerintem. Néhány hónap táppénzért nem cserélnék le egy megbízható, jó, viszonylag rugalmas munkahelyet, amit amúgy szerettem. Gyerekkel aranyat ér, ha ismerős arcok vannak és bármikor azt mondhatom, hogy "bocs Józsi a fél óra késésért, tökölt a gyerek..." ő meg csak röhög egyet.

Új helyen, előbb bizonyítani kell, hogy bizalmat kapjon az ilyen helyzetekre is az ember és ez két pici gyerekkel nem olyan egyszerű.

2023. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszoló minden szavával egyetértek.
2023. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En is az 5-ossel ertek egyet.
2023. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!