Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzre csak akkor mehetek,...

Táppénzre csak akkor mehetek, ha veszélyeztetett terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Ki akarom maxolni, amint lehet, elmennék táppénzre.
jan. 11. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ha a nőgyógyász annak ítél, bár magánban könnyű kisírni.


Mi ebben a kimaxolás? A béred 60%-t kapod csak a rendes helyett, elesel egy csomó pénztől és emellett ki sem járhatsz a lakásból csak a megadott időpontban…

jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Papíron igen, de ha mondod az orvosnak, hogy táppénzre mennél, általában kiírnak.
jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Magánban nem kell "kisírni"

Elég könnyen megadják


Az könnyen beszél egyébként aki egy irodában ül egész nap, azért aki fizikai munkát végez, az más

Nekem fontosabb volt a babám, mint a munkám


És egyébként akkor, és oda mész ahova akarsz, nem fekvő beteg vagy, meg nem is fertőző hogy karanténban legyél

jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Irodában szuper munkatársakkal én is lehet, hogy maradnék az utolsó hetekig :D
jan. 11. 12:23
 5/9 Bogica0616 ***** válasza:
74%
Ha veszélyeztetett terhes vagy mehetsz táppénzre. A munkatársak viselkedése nem okoz vész helyzetet, fizikai munka esetén a munkáltató köteles könnyítést adni, ha nem tud akkor a fizetesed 100% köteles megadni, egyébként az 1 válaszolónak igaza van. Köteles vagy otthon ülni és csak a megadott időben járkálhatsz vásárolni, mehetsz orvoshoz bármikor. Ha a munkaltatod tényleg rossz akkor fel is jelenthet, ha nem valós a veszély.
jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
3. Táppénz alatt dehogy mész oda ahova és amikor akarsz. Tévedésben vagy.
jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Mivel táppénz csak akkor jár ha veszélyeztett terhes vagy, ezért ha igazából nem vagy az és kiírnak papíron akkor is veszélyeztett leszel.
jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Tőlem a terhességmegállapítástól kezdve kérdezték, mikortól akarok táppénzre menni, sztk, nem magán, nem kellett kisírni semmit. A 15. héten veszélyeztett terhes lettem, amit azóta módosítottak, de maradtam táppénzen. A főnököm is maximálisan egyetértett.
jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez már milliószor ki lett vesézve. Nem, egészségügyi ok kell hogy legyen elvileg a táppénz mögött, a sokat utazom, utálom a munkatársam és a munkám, utál a főnök és társai nem azok. De a gyakorlatban meg azt írnak ki, aki kéri. Tök felesleges újra meg újra megkérdezni, nem változott az elmúlt három napban a helyzet.
jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!